czwartek, 11 lipiec 2019 15:34

Gorlice: Dwór Karwacjanów zaprasza na wernisaż prac Andrzeja Bębenka i Partycji Longawy

Napisała

12 lipca o godz. 18 w Dworze Karwacjanów w Gorlicach odbędzie się wernisaż dwóch wystaw. Swoje prace zaprezentują Andrzej Bembenek oraz Partycja Longawa.

Andrzej Bębenek - absolwent Liceum Plastycznego w Krakowie. W latach 1971 - 1976 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Dyplom uzyskał w pracowni miedziorytu u prof. Mieczysława Wejmana. Uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. Brał w około stu wystawach w kraju i za granicą. Obecnie jest już na emeryturze. W Gorlicach zaprezentuje swój dorobek na wystawie "Romb - Szuuka", ma której zobaczymy jego obrazy. 

Równolegle galeria w Dworze Karwacjanów zaprasza na ekspozycję plakatów młodej artystki z Sanoka - Partycji Longawy, która zdobyła dyplom z malarstwa i grafiki na na Wydziale Sztuki Uniwesytetu Rzeszowskiego. Na swoim koncie ma już 10 wystaw indywidualnych, udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i blisko 90 wystawach pokonkursowych międzynarodowych.  Za swoje plakaty zdobyła 18 nagród, wyróżnień i nominacji w kraju i za granicą. Od 2017 roku jest członkiem Rzeszowskiego ZPAP oraz międzynarodowej organizacji projektowania graficznego UDA Annual International Design.

Obie wystawy będą dostępne do 7 sierpnia. 

mat. prasowe, foto: UM Gorlice

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.