piątek, 12 lipiec 2019 10:46

„Glinik” będzie szkolił uczniów gorlickich szkół powiatowych

Napisała

Zarząd Spółki Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze „Glinik” i samorząd Powiatu Gorlickiego rozpoczynają współpracę w zakresie szkolenia uczniów.

25 czerwca w siedzibie firmy Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze „Glinik” Sp. z o.o. miało miejsce spotkanie mające na celu nawiązanie współpracy z gorlickimi szkołami ponadpodstawowymi w zakresie szkolenia uczniów na potrzeby NiUW Glinik.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy Grzegorza Sidora - prezesa Zarządu Spółki, który zaprosił władze Powiatu Gorlickiego oraz dyrektorów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Prezes Sidor wraz ze współpracownikami zapoznali uczestników spotkania z profilem firmy, przedstawili strategiczne produkty, omówili zakres współpracy międzynarodowej oraz zaprezentowali projekt badawczo-rozwojowy realizowany przez Spółkę w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.

Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze GLINIK Sp. z o.o. jest producentem narzędzi oraz urządzeń wiertniczych z tradycją sięgającą 1883 roku. Jest w branży uznaną marką, a najwyższa jakość produktów stawia Spółkę w czołówce najlepszych światowych producentów narzędzi wiertniczych - wielkośrednicowych świdrów trójgryzowych oraz ich komponentów. W strukturach spółki funkcjonują wyspecjalizowane działy konstrukcyjny, technologiczny, produkcyjny oraz handlowy zatrudniające najwyższej klasy specjalistów. Od 2011 roku właścicielem Spółki jest TDJ S.A., polska, rodzinna firma inwestycyjna, z 40-letnią historią inwestycji w spółki z sektora przemysłowego. Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem hali produkcyjnej spółki. - Jesteśmy pod wrażeniem działalności firmy Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze „Glinik” oraz innowacyjności stosowanych rozwiązań technologicznych. Spółka jest wysoko wyspecjalizowanym zakładem pracy eksportującym swoje produkty na cały świat i jednocześnie atrakcyjnym pracodawcą – powiedziała Maria Gubała starosta gorlicki. – W związku z dynamicznym rozwojem spółka zgłasza zapotrzebowanie na nowych pracowników. Mam nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do nawiązania i rozwinięcia współpracy z prowadzonymi przez Powiat Gorlicki szkołami ponadpodstawowymi, dzięki czemu trudności w znalezieniu wykwalifikowanych i profesjonalnie wykształconych pracowników zostaną rozwiązane.

Informacja Andrzej Wojciechowski/ Powiat Gorlicki

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.