piątek, 12 lipiec 2019 10:55

Gorlice: Burmistrz Rafał Kukla dwa razy na „tak”

Napisała

27 czerwca na Burmistrz Rafał Kukla otrzymał absolutorium i wotum zaufania.

Głównym punktem obrad IX Sesji Rady Miasta Gorlice było udzielenie wotum zaufania i absolutorium dla z tytułu wykonania budżetu Miasta Gorlice za rok 2018.

Pierwszy raz w historii samorządu, odbyła się debata nad Raportem o stanie Miasta Gorlice, która poprzedziła głosowanie rady miasta w sprawie udzielenia wotum zaufania burmistrzowi za 2018 rok.

Zgodnie z ustawowymi wytycznymi, raport objął podsumowanie działalności burmistrza - w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. Dodatkowo, w dokumencie znalazły się najważniejsze informacje dotyczące działalności w poszczególnych obszarach tematycznych realizowanych w zeszłym roku.

Przed głosowaniem nad wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Gorlice odbyła się dyskusja nad Raportem. W wyniku głosowania rada udzieliła burmistrzowi wotum zaufania - na 21 radnych, 19 było za, natomiast 2 wstrzymało się od głosu.

Kolejnym punktem sesji było głosowanie w sprawie absolutorium dla Burmistrza Rafała Kukli z tytułu wykonania budżetu Miasta Gorlice za rok 2018. W wyniku głosowania Rada udzieliła absolutorium Burmistrzowi Rafałowi Kukli. Na 21 Radnych, 19 było za, natomiast 2 wstrzymało się od głosu.

- Bardzo dziękuję radnym za zaufanie i udzielone absolutorium. Dziękuję wszystkim moim współpracownikom, gdyż dzisiejszy wynik głosowania jest efektem naszej wspólnej, ciężkiej pracy – powiedział Rafał Kukla. - Mam nadzieję, że w kolejnym roku uda mi się zjednać także tych, których jeszcze nie udało mi się do końca przekonać.

Inf. i foto: UM Gorlice

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.