piątek, 06 wrzesień 2019 22:25

Gorlice: Co z cenami biletów MZK? Miasto ucina plotki

Napisał
fot. UM Gorlice fot. UM Gorlice

Urząd Miejski w Gorlicach dementuje plotki w sprawie wzrostu cen biletów MZK.

– W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieścisłościami i pytaniami, informujemy, że co najmniej do końca 2019 roku, ceny biletów pozostaną na niezmienionym poziomie. Jednocześnie MZK podnosi swój standard – nowe autobusy, większa częstotliwość kursów, darmowe WiFi – to niektóre z udogodnień – informują urzędnicy.

Na ostatniej sesji Rada Miasta Gorlice podjęła uchwałę dotyczącą maksymalnej ceny biletów MZK Sp. z o.o. w Gorlicach.

– Należy wyjaśnić, że zawarte w powyższej uchwale ceny, nie są nowymi obowiązującymi cenami, ale cenami maksymalnymi, ustalonymi tak aby w przypadku wprowadzania przez MZK w Gorlicach ewentualnych zmian, nie było konieczności podejmowania każdorazowo Uchwały Rady Miasta – tłumaczy UM Gorlice.

Rozszerzono też ulgi. Od 1 października osoby, które ukończyły 70 lat, będą uprawnione do bezpłatnych przejazdów (wcześniej z tego przywileju korzystali jedynie pasażerowie powyżej 75. roku życia). Uczniowie i studenci przy wykupie biletu miesięcznego dostaną ulgę 65%.

– Wysokość opłat za bilety jednorazowe i miesięczne w danych strefach pozostają bez zmian – dodają urzędnicy.

Jednocześnie dodają, że za każdy kilometr miasto musi zapłacić 7,55 zł.

– Przewozy realizowane przez MZK w Gorlicach są usługami o charterze użyteczności publicznej. Utrzymanie cen biletów na stosunkowo niskim poziomie, wiąże się z koniecznością dopłaty do tych usług. Zakłada się, że za każdy kilometr w latach 2019-2020 samorząd zapłaci przewoźnikowi 7,55 zł – informuje UM Gorlice.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.