sobota, 05 październik 2019 13:04

Sękowa: Miał w domu broń, narkotyki i... głowy koźląt

Napisał

Tego policjanci się nie spodziewali! Gdy weszli do domu podejrzanego o uprawę konopi mieszkańca gminy Sękowa, w zamrażarkach znaleźli... 18 głów koźląt sarny. Narkotyki też były, a oprócz tego broń i amunicja. Podejrzany łatwo się z tego nie wykręci...

Wszystko zdarzyło się w piątek 27 września. Policjanci Wydziału Kryminalnego gorlickiej komendy Policji ustalili, że na terenie leśnym w gminie Sękowa może znajdować się plantacja konopi. W oddalonym od drogi lesie funkcjonariusze znaleźli ogrodzone i monitorowane poletko, na którym rosło 47 krzewów konopi. Ustalenia pracujących nad sprawą policjantów doprowadziły do osoby, która miała trudnić się tym przestępczym procederem.

Jeszcze tego samego dnia policjanci złożyli wizytę 26-latkowi z gminy Sękowa. W trakcie przeszukania domu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli 5 suszących się łodyg konopi wraz z kwiatostanami, a także nielegalnie posiadaną broń i amunicję. Do tego w znajdujących się w domu zamrażarkach policjanci ujawnili 18 głów koźląt sarny wraz z porożami oraz kilkadziesiąt kilogramów mięsa z dzikiej zwierzyny. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Prokurator postawił mu kilka zarzutów: nielegalnej uprawy konopi, posiadania narkotyków, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz kłusownictwa.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 26-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

info i fot: KPP w Gorlicach

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.