wtorek, 22 październik 2019 20:58

Biecz: Ta inwestycja to priorytet

Napisał
fot. UM Biecz fot. UM Biecz

W Bieczu (powiat gorlicki) ruszyła przebudowa ulic Fuska i Tumidajskiego.

To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w mieście. Wykonawcą zadania jest Zakład Usługowo-Produkcyjno-Handlowy „Hażbud” Sp. z o.o. z siedzibą w Gorlicach.

Jak podaje Urząd Miejski w Bieczu, zadanie realizowane jest w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, a jego całkowity koszt to 2 187 900 zł. Wykonana zostanie podbudowa, położona nowa nawierzchnia, wybudowana kanalizacja deszczowa oraz wykonane oświetlenie uliczne.Prace potrwają do końca lipca 2020 roku.

– Przebudowa ulicy Tumidajskiego jest priorytetem, ponieważ znacznie poprawi ona dostępność do głównego centrum gospodarczego miasta i gminy Biecz dla przedsiębiorców i lokalnej społeczności oraz do terenów inwestycyjnych. W obszarze zaplanowanej inwestycji znajdują się największe lokalne zakłady pracy, i co nie mniej ważne, ujęty w planach przebudowy odcinek łączy się bezpośrednio z drogami wyższej kategorii – drogą powiatową nr 1484 K, a następnie z drogą krajową nr 28. Stanowi on także główny ciąg wjazdowy do miasta od obwodnicy – informuje Urząd Miasta Biecz.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.