poniedziałek, 23 kwiecień 2018 12:28

Rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami w Sękowej

Napisała

Urząd Gminy Sękowa zaprasza na rekonstrukcję bitwy pod Gorlicami, która odbędzie się 29 kwietnia br. o godzinie 15:00  – Pańskie Pola naprzeciw kompleksu sportowo- rekreacyjnego w Sękowej.

Będzie to drugie wydarzenie w ramach wspólnego projektu transgranicznego „Historia znana i nieznana – pamiątki I. wojny światowej polsko- słowackiego pogranicza.".

W ramach Projektu organizatorzy podjęli się odtworzenia autentycznych okopów i stanowisk strzelniczych związanych z I. wojną światową w formie ścieżki edukacyjnej zlokalizowanej w Sękowej w miejscu gdzie istnieją autentyczne okopy z przed 100. laty . Zaplanowano 2 wydarzenia. Jedno już się odbyło w 2017 roku (Niżna Polanka), drugie zaplanowano właśnie teraz.

Projekt jest realizowany między dwoma sąsiadującymi między sobą gminami - w Polsce jest to Gmina Sękowa, a na Słowacji Niźna Polanka. Głównym celem Projektu jest integracja społeczności lokalnej po obu stronach granicy w oparciu o wspólną historię i losy wielu rodzin uwikłanych w działania wojenne, którzy do dziś szukają swoich przodków na pobliskich cmentarzach.

Info/Foto: UG Sękowa

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.