piątek, 27 kwiecień 2018 14:05

Gorlice. Groził wysadzeniem bloku w powietrze - jest w areszcie

Napisała

Sąd aresztował na dwa miesiące mieszkańca Gorlic, który na przełomie 2017 i 2018 roku groził wysadzeniem bloku na jednym z gorlickich osiedli. Jak ustalili śledczy, wielokrotnie groził także mieszkańcom pozbawieniem życia.

- Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 40-letni gorliczanin, który od połowy ubiegłego roku uporczywie nękał mieszkańców bloku na jedynym z osiedli, a w momencie gdy próbowali reagować na jego zachowanie, groził im pozbawieniem życia. W tym okresie co najmniej dwukrotnie groził także mieszkańcom, że wysadzi blok w powietrze. Jego lekceważący stosunek do prawa oraz coraz bardziej zuchwałe zachowanie doprowadziły do tego, że z początkiem stycznia br. doszło do rękoczynów, a mężczyzna naruszył nietykalność cielesną jednej z mieszkanek bloku.

W związku z tym, że 40-latek nie zgłaszał się na wezwania, a także ukrywał się przed organami ścigania, podjęta została decyzja o jego zatrzymaniu. Prokurator wystąpił ponadto do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu dla mężczyzny.
23 kwietnia br. sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mieszkańca Gorlic areszt tymczasowy na okres 2. miesięcy.

Info: KPP Gorlice

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.