wtorek, 26 czerwca 2018 11:30

Gorliccy policjanci na podium

Autor Mądry Natalia

21 czerwca br., na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbył się II. etap eliminacji XXV. Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.
W rywalizacji, w której udział wzięło 21 drużyn reprezentując wszystkie Komendy Miejskie i Powiatowe z garnizonu małopolskiego, gorliccy policjanci zajęli II. miejsce.

W ramach współzawodnictwa policjantów odbyły się cztery konkurencje: sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego, sprawdzian sprawności fizycznej, stosowanie technik obezwładniania osób oraz test wiedzy zawodowej. Gorlicki patrol, w skład którego wchodzili sierż. sztab. Damian Florek oraz sierż. Sebastian Michalski, zwyciężył w konkurencji stosowania technik obezwładniania, a w teście sprawności fizycznej zajął III. miejsce. Suma punktów z wszystkich konkurencji uplasowała gorlicki patrol II. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, statuetki, dyplomy oraz nagrody pieniężne. Ponadto zawodnicy z pierwszych dwóch miejsc (w tym policjanci z Gorlic) reprezentowali będą garnizon małopolski w finale XXV. Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku w dniach 12-14 września br.

Info: KPP Gorlice