środa, 11 lipiec 2018 21:39

Małopolski Minimundial w Gorlicach

Napisała

W tym tygodniu w Gorlicach rozgrywany jest Małopolski Minimundial 2018, czyli turniej piłkarski o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego. 9 lipca br. na gorlickim stadionie odbył się turniej eliminacyjny dla miasta i gminy Gorlice.

Łącznie na terenie powiatu gorlickiego do rywalizacji przystąpiły 34 drużyny (ponad 400 dzieci). W gorlickim turnieju eliminacyjnym udział wzięło 8 drużyn:
- Glinik Champion (trener Piotr Stępkowicz)
- GKS Glinik II (trener Robert Cionek)
- Glinik III (trener Robert Cionek)
- Animator Team Gorlice (trener Łukasz Brzeziański)
- Animator Team Gorlice niebiescy (trener Łukasz Brzeziański)
- Akademia Sportu Kraków (trener Mateusz Stanek)
- ASEREK TEAM I i II (trenerzy Arkadiusz Serafin oraz Kacper Kukla)

Uroczystego otwarcia turnieju oraz wręczenia dyplomów dla uczestników dokonali wiceburmistrz Łukasz Bałajewicz oraz dyrektor OSiR Mariusz Duszowicz.

Zwycięzcą turnieju eliminacyjnego została drużyna Glinik Champion i to ona reprezentować będzie miasto i gminę Gorlice podczas finału powiatowego, który rozegrany zostanie w sobotę 14 lipca na obiektach OSiR Gorlice. Oprócz rywalizacji zespołowej, przeprowadzony zostanie też pisemny konkurs wiedzy „Mundial bez tajemnic”.

W turnieju powiatowym wystąpią drużyny: Glinik Champion, LKS Sękowa, GKS Moszczanka, KS Bobowa, Nafta Kryg, Akademia Beskidzka Ropa, LKS Uście Gorlickie, Podhalanin Biecz, LKS Łużna.

„Małopolski Minimundial’2018” to wyjątkowo atrakcyjne wydarzenie, w ramach którego dzieci i młodzież mają szansę przeżycia niezwykłych piłkarskich emocji. Minimundial to otwarcie się na nowe środowiska rówieśnicze, zaznajomienie się z walorami sportowego trybu życia i rywalizacji fair play.

Info/Foto: UM Gorlice

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.