czwartek, 20 wrzesień 2018 14:13

W Bobowej rusza rządowy program „Czyste Powietrze”

Napisała

Program daje osobom fizycznym możliwość uzyskania wsparcia finansowego na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.
Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 proc. dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

- Właściciele domów, których dochody są najniższe, otrzymają do 90% dotacji na realizację przedsięwzięć finansowanych w ramach programu. Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego wynoszą 53 tys. zł"
– informuje minister środowiska.

Program będzie realizowany przez dziesięć lat, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł. Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 3 mln domów jednorodzinnych.

Informacje dostępne są na stronie internetowej: www.wfos.krakow.pl oraz pod numerem telefonu: 12/ 422 94 90, 12/ 422 30 46. Zainteresowanych zachęca się także do zapoznania z ofertą dostępną na stronie Ministerstwa Środowiska: https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/ oraz z ulotką informacyjną zamieszczoną poniżej.

Wszelkie informacje na temat programu udzielane są także przez pracowników Urzędu Miejskiego w Bobowej tel.: 18/ 351 43 00 wew. 25. - Zachęcam wszystkich zainteresowanych do skorzystania z przedstawionej oferty, ponieważ program ten jest szczególnie korzystny dla osób o niskich dochodach - mówi burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

Info: UG Bobowa

 

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.