Trwa przebudowa 60-metrowego odcinka ulicy Klimkowicza w Gorlicach, który już niedługo zyska nową nawierzchnię asfaltową. Wykonano już prace ziemne i przygotowawcze pod nową nakładkę.

W ramach realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji do roku 2023 jednym z podstawowych przedsięwzięć rewitalizacyjnych jest Budowa Miejskiego Centrum Kultury w Bobowej. Projekt ten planowany jest do realizacji przez Gminę Bobowa w ramach Działania 11.2 Odnowa obszarów wiejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Przerażający widok zastali policjanci w jednym z mieszkań w gminie Biecz (powiat gorlicki). 27-latek siedział w kałuży krwi zadając sobie kolejne ciosy.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 14:52

Mistrz i baletnice - warsztaty w Gorlicach

Napisała

Szkoła Baletowa „Puenta” oraz Gorlickie Centrum Kultury zapraszają adeptów szkoły baletowej, rodziców dzieci oraz wszystkie osoby zainteresowane baletem na otwarte warsztaty, które odbędą się 18 grudnia br. o godzinie 16:00, w sali widowiskowej Gorlickiego Centrum Kultury.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 14:50

Podarunki od Gorliczan przekazane!

Napisała

14 grudnia br. przedstawiciele Gorlic uczestniczyli w bardzo miłym i wzruszającym wydarzeniu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu.

czwartek, 13 grudzień 2018 14:40

IV Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Napisała

Wielkimi krokami zbliża się IV. Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy! W grudniowy weekend (22-23 grudnia br.)gorlicki Rynek kolejny raz zapełni się stoiskami handlowymi, kolorowymi światełkami. Nie zabraknie kolędowania oraz atrakcji dla najmłodszych...

Uczniowie z powiatu gorlickiego jako pierwsi w Polsce inaugurują projekt kształcenia z zakresu sztucznej inteligencji. Program nosi nazwę AI Schools & Academy.

Są sytuacje, które pamięta się do końca życia. Nie są częste, ale gdy się zdarzą, trzeba się z nimi zmierzyć – mówi Przemysław Wszołek, Prezes OSP Moszczenica. Jednostka ta w tym roku zdobyła zaszczytny tytuł najlepszej w Małopolsce. Więcej o służbie strażaków-ochotników w wywiadzie.

środa, 12 grudzień 2018 13:52

Gorlice. Walczyli o Pierścień św. Kingi

Napisała

38. uczniów ze szkół podstawowych powiatu gorlickiego uczestniczyło w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej o „Pierścień św. Kingi”. Organizatorem przesłuchań konkursowych był Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach.

środa, 12 grudzień 2018 13:50

Wyjątkowe lekcje w ZSZ w Bobowej

Napisała

W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się dwie wyjątkowe lekcje - lekcja historii pt. „Drogi do Niepodległej” oraz lekcja literatury związana z Patronem Szkoły i Stefanem Żeromskim, autorem „ Przedwiośnia”, które Prezydent  RP Andrzej Duda wybrał na tegoroczne Narodowe Czytanie.

Strona 1 z 20
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA