wtorek, 23 październik 2018 15:36

Gorlice: najbliższe wydarzenia sportowe

Napisała

Kalendarz najbliższych imprez sportowych

wtorek, 23 październik 2018 15:27

Gorlice. Figura św. Nepomucena odnowiona

Napisała

Dawno nieremontowana kapliczka przy moście na rzece Ropie odzyskała swój dawny blask. Odnowione zostało wnętrze kapliczki, figura św. Nepomucena, wykonano też nowe oświetlenie i krzyż - wszystko dzięki staraniom Miasta i lokalnych społeczników.

wtorek, 23 październik 2018 15:26

Ogrody Sensoryczne w Bieczu już otwarte!

Napisała

17 października br. na placu przy Gminnym Przedszkolu i Publicznym Żłobku w Bieczu odbyło się uroczyste otwarcie Ogrodów Sensorycznych Szczęśliwych Dzieci i Ludzi w Bieczu. Uroczystość zaintonował dźwięk dzwonka BIECKIEJ AKADEMII MALUCHA. Po powitaniu uroczystość rozpoczęto przecięciem wstęgi w symbolicznej furtce, prowadzącej do magicznego ogrodu. Przecięcia dokonali P. Mirosław Wędrychowicz Burmistrz Biecza, P. Grzegorz Nosal Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, P. Dorota Kwiatkowska Dyrektor Gminnego Przedszkola i Publicznego Żłobka w Bieczu, P. Renata Gołębiowska Dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek w Bieczu.

Wraca sprawa „dziewczyny z tatuażem”, której zwłoki znaleziono w Bednarce w 2014 roku.

Gorlice drugim Chochołowem? Ta wizja jest coraz bardziej realna!! Wszystko dzięki  pozytywnej ocenie wniosku złożonego przez Gminę Sękowa w partnerstwie z Miastem Gorlice do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Główny Geolog Kraju skierował do dofinansowania 10 wniosków z ponad 100 złożonych.

Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach realizuje projekt pn. "Z kielnią i patelnią w Europie" w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Tytuł Primus Inter Pares jest najwyższym wyróżnieniem dla pracownika Jednostek Organizacyjnych Powiatu Gorlickiego mówił podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Gorlickiego starosta Karol Górski.  W ubiegłym roku tytuł ten przyznany został Renacie Stępień – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach.

środa, 17 październik 2018 15:26

Gorlice. ZST z dyplomem od Zrzeszenia Przewoźników

Napisała

Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach otrzymał dyplom uznania od Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce za upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie kształcenia, rozwoju zawodowego, zdobywania wiedzy i umiejętności dotyczącej przygotowania młodzieży w pracy zawodowej w zawodzie kierowca-mechanik.

Burmistrz Bobowej informuje, że Gmina Bobowa w partnerstwie z Klastrem Energii Biała – Ropa podjęła starania o pozyskanie dofinansowania na wymianę starych źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych na nowe kotły gazowe.

Strona 1 z 16

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA