Od 21 stycznia do 4 lutego br. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki” przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

piątek, 18 styczeń 2019 14:43

74. rocznica wyzwolenia Gorlic

Napisała

Pod budynkiem „Szklarczykówki” – byłej siedziby gestapo, odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę zakończenia okupacji hitlerowskiej. 74 lata temu wojska niemieckie zostały wyparte z Gorlic. Tym samym zakończył się okres trwającej od 7 września 1939 roku okupacji hitlerowskiej w mieście.

Gorlicka Rada Seniorów spotkała się 15.01.br. w powstającym Klubie Seniora przy ul. 3-go Maja w Gorlicach. Spotkanie było okazją, aby zapoznać się z miejscem, w którym mieszkańcy miasta powyżej 60 roku życia będą mogli w interesujący sposób spędzić czas wolny oraz bezpłatnie skorzystać z szerokiej oferty zajęć edukacyjnych, kulturalnych i rekreacyjno - usprawniających.

czwartek, 17 styczeń 2019 15:03

Nauka jazdy na nartach dla gorlickich dzieci

Napisała

100 dzieci z gorlickich szkół w okresie ferii zimowych korzysta z programu „Jeżdżę z głową”. Bardzo dobre warunki śniegowe na stoku narciarskim OSiR w Małastowie umożliwiają realizację nauki jazdy na nartach , która skierowana jest do dzieci z klas III i IV gorlickich szkół podstawowych.

Policjanci pomogli 62-letniej turystce, która zagubiła się podczas pieszej wycieczki w Zdyni. Po około dwóch godzinach od zgłoszenia kobieta została odnaleziona i bezpiecznie powróciła do miejsca zakwaterowania.

wtorek, 15 styczeń 2019 13:06

Gorlice solidaryzują się z Gdańskiem

Napisała

Decyzją Burmistrza Rafała Kukli na budynku Urzędu Miejskiego w Gorlicach wywieszono flagę Polski z kirem. Flaga jako znak solidarności z pogrążonym w żałobie Gdańskiem pozostanie do dnia pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach śniegu,powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 20 cm, lokalnie do 25 cm.

poniedziałek, 14 styczeń 2019 16:08

Gorlice. Konkurs czytelniczy w bibliotece

Napisała

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza uczniów klas 3–5 szkoły podstawowej do udziału w XX Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Poznawaj świat z Nelą małą Reporterką”.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu przy ul. Tysiąclecia 5 przystosowana została dla potrzeb osób niepełnosprawnych. 

piątek, 11 styczeń 2019 15:35

Zbliża się 74. rocznica wyzwolenia Gorlic

Napisała

Urząd Miejski w Gorlicach zaprasza 17 stycznia na uroczystości upamiętniające 74. rocznicę wyzwolenia Gorlic spod okupacji niemieckiej. Wydarzenie odbędzie się o godz. 12:00 pod budynkiem Sklarczykówki przy tablicy poświęconej bohaterom II. wojny światowej.

Strona 1 z 23
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA