Wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawniejsze podróże będą efektem kolejnej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na małopolskim odcinku trasy Stróże-Krościenko. W ramach podpisanej umowy, wykonane będą prace za 23 mln zł na szlaku Wola Łużańska – Gorlice Zagórzany. Pociągi pojadą nawet dwukrotnie szybciej.

Groźny wypadek w miejscowości Pagorzyna w powiecie gorlickim. Traktor przewrócił się i przygniótł kierowcę do ziemi.

Śmiertelny wypadek w Moszczenicy (powiat gorlicki). Samochód osobowy potrącił pieszego kilkaset metrów od jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna zginął na miejscu.

piątek, 09 listopad 2018 13:33

Biało-czerwono w gorlickim Przedszkolu nr 5

Napisała

9.11. br. w Miejskim Przedszkolu nr 5 odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W wydarzeniu w imieniu Burmistrza Miasta Gorlice udział wziął jego zastępca Łukasz Bałajewicz.

W związku z ustanowieniem dnia 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy, ulegają zmianie terminy wywozy odpadów komunalnych z z budynków jednorodzinnych. Odbiór odpadów zaplanowany w harmonogramie na ten dzień, odbędzie się w terminie 13 listopada br.

Starostwo w Gorlicach zaprasza mieszkańców oraz przedstawicieli instytucji z terenu gmin: Biecz, Lipinki, Miasta Gorlice, Gminy Gorlice i Sękowa na bezpłatne konsultacje, dotyczące możliwości pozyskiwania dofinansowania z Funduszy Europejskich.

środa, 07 listopad 2018 14:11

Gorlice świętują 100-lecie niepodległości!

Napisała

Urząd Miejski w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela oraz Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gorlicach, serdecznie zapraszają do udziału w obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

środa, 07 listopad 2018 13:58

Gorlickie dzieci uczą się szybkiego czytania

Napisała

Blisko 120. dzieci z gorlickich Miejskich Zespołów Szkół poznaje innowacyjne techniki szybkiego czytania i uczenia się, sztuki koncentracji, nielinearnego sposobu notowania oraz organizacji nauki. Zajęcia odbywają się w ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski na 2018 r.

wtorek, 06 listopad 2018 14:07

Święto Niepodległości w Gorlicach - program

Napisała

11 listopada br. (niedziela) w Gorlicach odbędą się uroczystości patriotyczne z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Strona 1 z 18

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA