Rozpoczęły się prace związane z utwardzeniem placu postojowego na os. Pod Lodownią.

17 września przypada 79. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę. W hołdzie ofiarom tych tragicznych wydarzeń, w Gorlicach odbyły się powiatowe uroczystości patriotyczne,  w których wzięli udział parlamentarzyści, władze samorządowe na czele ze starostą Karolem Górskim, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji kombatanckich, młodzież szkolna oraz mieszkańcy miasta i powiatu. 

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 15:50

I. miejsce gorlickich policjantów w turnieju "Patrol Roku"

Napisała

Gorliccy policjanci - sierż. sztab. Damian Florek oraz st. sierż. Sebastian Michalski, którzy reprezentowali garnizon małopolski w XXV. edycji Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku", w klasyfikacji drużynowej tego turnieju zajęli I. miejsce.

Odwagą i refleksem wykazał się właściciel zakładu jubilerskiego, który wspólnie ze sprzedawcą z sąsiedniego sklepu ujął na gorącym uczynku złodzieja. Chwilę później na miejscu pojawili się policjanci, którzy zatrzymali 30-latka. Usłyszał już zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

piątek, 14 wrzesień 2018 15:28

Nowa "Extra Szkolna Stołówka" w Kobylance

Napisała

- Wyremontowana, jasna i kolorowa stołówka czekała na uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Kobylance. Placówka została laureatem 2. edycji programu społeczno-edukacyjnego „Extra Szkolna Stołówka”, zdobywając nagrodę główną – remont szkolnej stołówki o wartości 30 000 zł. „Uczniowie są zachwyceni” – komentuje Dorota Pyznar, dyrektor szkoły.

Wczorajszej nocy policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odnaleźli 70-latka z gminy Uście Gorlickie, który dzień wcześniej poszedł do sąsiedniej miejscowości na zakupy. Wracając przez las mężczyzna pośliznął się i spadł ze skarpy do leśnego strumienia, gdzie spędził kilka godzin. Dzięki szybkiej i skutecznej akcji policjantów, starszy człowiek szczęśliwie wrócił do domu.

Niezwykłą spostrzegawczością wykazała się mieszkanka gminy Biecz, która idąc do komisariatu zgłosić włamanie. W zaparkowanym przy drodze samochodzie zauważyła myjkę do okien pochodzącą z miejsca przestępstwa. Ta informacja pozwoliła policjantom bardzo szybko ustalić i zatrzymać dwóch sprawców. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Jeśli masz ciekawy pomysł, dzięki któremu zmienisz swoją okolicę i sprawisz, że jego realizacja będzie służyła mieszkańcom – nie czekaj dłużej i już dziś zgłoś swoje zadanie. Do 7 września br. wszyscy gorliczanie, którzy ukończyli lub ukończą w tym roku 16 lat mogą zgłaszać własne pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na 2019 rok.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorlicach informuje, że  kolejny okres dystrybucji paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2018 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym przewidywany jest od września br. do czerwca 2019 r.

31. 08.br. miał miejsce odbiór końcowy zadania, które objęło budowę zewnętrznego szybu windowego oraz montaż windy wraz z pracami towarzyszącymi w obiekcie Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Bieczu.

Strona 1 z 13

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA