Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Gorlice I Urząd Gminy Gorlice zapraszają mieszkańców Miasta Gorlice i Gminy Gorlice na indywidualne konsultacje z tematyki pozyskiwania środków z funduszy europejskich.

poniedziałek, 19 listopad 2018 15:35

Biecz. Wyremontowano ok. 4 km dróg asfaltowych

Napisała

Dobiegły końca kolejne inwestycje drogowe prowadzone w bieżącym roku. Aż 3827 m dróg pokryte zostały asfaltem. Inwestycje, których łączna wartość wyniosła 2.225.700,06 zł. zostały wysoko dofinansowane kwotą 1.770.000 zł. ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

W środę (14.11) zakończyła się przebudowa ul. Konopnickiej, która polegała na remoncie chodnika i wykonaniu dodatkowych miejsc postojowych.

Rok 2018 był kolejnym dobrym czasem dla Powiatu Gorlickiego. Powiatowy Zarząd Drogowy przy wsparciu Zarządu Powiatu wykonał 1 most, 4,6 km nowych nawierzchni, 1,7 kilometrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej (na starodrożu do Biecza), wyremontowano 6 przepustów, umocniono skarpę na cieku wodnym Męcinianka. Łącznie wydatkowano na ten cel 10 mln złotych. W tej kwocie zawarty jest również remont drogi Szymbark-Bystra-Szalowa, na który mieszkańcy Bystrej i Bieśnika czekali od dawna.

środa, 14 listopad 2018 15:51

Most w Bodakach na ukończeniu

Napisała

2,8 mln złotych kosztować będzie odbudowa mostu w Bodakach. Ta długo oczekiwana powiatowa inwestycja powoli zbliża się ku końcowi.

Wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawniejsze podróże będą efektem kolejnej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na małopolskim odcinku trasy Stróże-Krościenko. W ramach podpisanej umowy, wykonane będą prace za 23 mln zł na szlaku Wola Łużańska – Gorlice Zagórzany. Pociągi pojadą nawet dwukrotnie szybciej.

Groźny wypadek w miejscowości Pagorzyna w powiecie gorlickim. Traktor przewrócił się i przygniótł kierowcę do ziemi.

Śmiertelny wypadek w Moszczenicy (powiat gorlicki). Samochód osobowy potrącił pieszego kilkaset metrów od jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna zginął na miejscu.

piątek, 09 listopad 2018 13:33

Biało-czerwono w gorlickim Przedszkolu nr 5

Napisała

9.11. br. w Miejskim Przedszkolu nr 5 odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W wydarzeniu w imieniu Burmistrza Miasta Gorlice udział wziął jego zastępca Łukasz Bałajewicz.

W związku z ustanowieniem dnia 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy, ulegają zmianie terminy wywozy odpadów komunalnych z z budynków jednorodzinnych. Odbiór odpadów zaplanowany w harmonogramie na ten dzień, odbędzie się w terminie 13 listopada br.

Strona 1 z 18
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA