niedziela, 23 wrzesień 2018 19:54

Jest piąty kandydat na burmistrza Gorlic

Napisał

Znamy kandydatów na burmistrza Gorlic. Przez najbliższy miesiąc to oni będą zabiegać o głosy mieszkańców. Kto okaże się najskuteczniejszy? Wyniki poznamy w nocy 21/22 października 2018.

Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że 8 października br. na terenie Gorlic przeprowadzona zostanie zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Badania archeologiczne w Bieczu odsłoniły pozostałości Baszty Katowskiej, w której siedzibę mieli bieccy kaci. Ale to jeszcze nie koniec archeologicznej przygody w Małym Krakowie.

czwartek, 20 wrzesień 2018 14:19

Rozwój bazy kulturalnej w gminie Bobowa

Napisała

Gmina Bobowa uzyskała dofinansowanie w wysokości 210 tys. zł na realizację zadania pn. „Rozwój bazy kulturalnej na terenie Gminy Bobowa, poprzez zakup niezbędnego wyposażenia” w ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Infrastruktura domów kultury.

28 września br. na godz. 17,00, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Bobowej zaprasza na koncert w ramach XII GORLICKIEJ JESIENI MUZYCZNEJ. Koncert będzie zorganizowany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie: Antonin Dvořak, Maurycy Moszkowski, Juliusz Zarębski, Ignacy Friedman, Roman Palester - duety fortepianowe.
- Sonatina na fortepian na 4 ręce (1940)

Program daje osobom fizycznym możliwość uzyskania wsparcia finansowego na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.
Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 proc. dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

czwartek, 20 wrzesień 2018 14:10

Dyżury Gminnej Komisji Wyborczej w Lipinkach

Napisała

Harmonogram dyżurów Gminnej Komisji Wyborczej w Lipinkach dla przyjmowania zgłoszeń kandydatów na Wójta Gminy Lipinki:

Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz podpisał umowę ze Spółdzielnią Socjalną „CZYSTOŚĆ” z Sękowej na budowę w systemie „zaprojektuj i wybuduj” trasy rowerowej w Libuszy na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową do zjazdu na drogę powiatową Libusza – Kobylanka.

czwartek, 20 wrzesień 2018 13:59

PSZOK w Bieczu zmienił terminy przyjęć odpadów!

Napisała

Zmiana terminów funkcjonowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Bieczu przy ul. Belna (teren byłego składowiska odpadów komunalnych) będzie czynny trzy razy w tygodniu: we wtorki, w czwartki i w soboty - w godzinach od 8.00 do 15.00.

czwartek, 20 wrzesień 2018 11:50

Pociąg retro w Bieczu 23 września br!

Napisała

23 wrzesnia br. do Biecza przyjedzie retro pociąg. Będzie to lokomotywa parowa Ty42-107 z 1946 roku oraz skład historycznych wagonów z lat 1920 – 1963 typu Bi, Bhixt. W ramach wydarzenia będzie możliwość skorzystania z przejazdu na trasie Biecz-Gorlice-Biecz. Zapraszamy do udziału w imprezie.

Strona 1 z 14

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA