Głos Jaworznicki

Głos Jaworznicki (71)

Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk serdecznie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 15 grudnia na dębickim Rynku. Podczas tegorocznej edycji dębiczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mieli okazję zakupić świąteczne ozdoby, prezenty pod choinkę, wyroby cukiernicze oraz wiele ciekawych produktów świątecznych.

czwartek, 28 grudzień 2017 16:14

OGŁOSZENIE - opłaty

Napisała

Od 1 stycznia 2018 roku wszelkie sprawy związane deklaracjami oraz opłatą za odpady komunalne będzie można załatwić wyłącznie w Urzędzie Miejskim w Jaworznie. W związku z tym, iż zmienia się adresat opłat, Urząd Miejski prosi nie dokonywać przedpłat na 2018 rok.

czwartek, 28 grudzień 2017 16:12

Spotkanie z regionalistą

Napisała

Jaworznicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Robertem Garstką - etnografem, regionalistą, fotografem, kulturoznawcą, dokumentalistą regionalnej historii, członkiem Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego i pracownikiem Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.

czwartek, 28 grudzień 2017 16:10

Nowy żłobek miejski

Napisała

W Jaworznie od przyszłego roku szkolnego pojawi się pierwszy od lat miejski żłobek - dla tych, dla których zabraknie w nim miejsca Gmina Jaworzno zaproponuje dopłaty do żłobków prywatnych i klubików dziecięcych.

czwartek, 28 grudzień 2017 16:07

Rekonstrukcji kolacji szabatowej

Napisała

Jaworznickie Muzeum zaprasza mieszkańców do udziału w rekonstrukcji kolacji szabatowej, która odbędzie się w dniu 9 lutego 2018 r. o godz. 18.00 w budynku Muzeum Miasta Jaworzna.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ujednoliciła ceny biletów na swoim terenie. Ich koszty są wyższe niż w Jaworznie. Prezydent Paweł Silbert zaproponował rozwiązanie, dzięki któremu mieszkańcy – zarówno Jaworzna, jak i G-ZM – podróżujący codziennie komunikacją pomiędzy różnymi miastami, w ramach całej Aglomeracji, nie wydadzą majątku na przejazdy.

sobota, 09 grudzień 2017 21:45

Wybierają spośród 90 mieszkań

Napisał

Od 30 listopada do 13 grudnia przyszli lokatorzy 90 mieszkań na powstającym w Jaworznie Osiedlu Sfera (II etap), budowanym przez Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, wybierają lokale na wynajem.

poniedziałek, 13 listopad 2017 09:51

Drogowcy robią postępy

Napisał

Trwa budowa kolejnego – tym razem około 700-metrowego – odcinka Obwodnicy Północnej Jaworzna. Co słychać na placu budowy? Czy zmienna aura daje się we znaki wykonawcy?

Jakie utwory umieścili na swojej pierwszej płycie? Skąd czerpią inspirację? I co oznacza zagadkowa dla niektórych nazwa zespołu? Na te i inne pytania odpowiadają muzycy z grupy „Zdrawica”.

Strona 1 z 8