Mszana Dolna: Lekcja miłości do drzew

Helena Domagała
piątek, 19 październik 2018 15:43

Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej wraz z wychowawcą, Heleną Domagałą i dyrektorem, Jarosławem Mazurem, posadzili drzewa w ramach 16. edycji ogólnopolskiej akcji Święto Drzewa. Placówka uczestniczy w niej od 2009 roku.

Sadzonki ufundowało Starostwo Powiatowe w Limanowej, a pochodzą one z Nadleśnictwa w Limanowej. W tym roku zaangażowani w akcję uczniowie i nauczyciele zagórzańskiej szkoły posadzili cztery drzewa - sosnę zwyczajną i trzy buki zwyczajne. W sadzeniu drzew, jak co roku, pomagali im pracownicy Gorczańskiego Parku Narodowego. Młodzież mogła dowiedzieć się o znaczeniu drzew oraz w jaki sposób i w jakim najlepszym terminie je sadzić. Pogoda w tym roku była wyjątkowa – akcji sadzenia drzew towarzyszyła odpowiednia wilgotność, a zarazem cudowne słońce.

Drzewa jako największe rośliny najskuteczniej wytwarzają tlen i pochłaniaj dwutlenek węgla, zapobiegają powodziom i spowalniają proces erozji. Są podstawowym składnikiem lasu, stanowią środowisko życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt.

Helena Domagała

Dodatkowe informacje

 • ikona: brak

Skomentuj

 1. Więcej na GŁOS24
 2. BIZNES
 3. STYL ŻYCIA
 4. ZDROWIE I URODA
 5. MOTORYZACJA
 6. KULTURA
 7. SPORT
 8. TURYSTYKA
 9. EDUKACJA
 10. POLITYKA