piątek, 16 listopad 2018 15:04

Kasinka M.: 100-lecie Niepodległości Polski uczcili turniejem piłkarskim połączonym z akcją charytatywną 

Napisane przez Mateusz Dąbrowa

W piękne niedzielne przedpołudnie, 11 listopada, na obiektach sportowych w Kasince Małej odbył się turniej piłki nożnej zorganizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prawie 100 dzieciaków z rocznika 2006 i młodszych przez 4 godziny rywalizowało na 3 boiskach o miano najlepszej drużyny turnieju.

Przed rozpoczęciem zmagań sportowych wszyscy uczestnicy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Po hymnie i krótkiej odprawie zawodnicy udali się z trenerami na rozgrzewkę i rozpoczęto sportowe zmagania. We wszystkich rozgrywanych meczach nie brakowało emocji, a każda zdobyta bramka, czy ładna akcja zakończona strzałem, jak również piękna obrona bramkarza była nagradzana przez kibiców i trenerów gromkimi brawami. Emocje opadły dopiero po gwizdku sędziego kończącym ostatni mecz turnieju.

Klasyfikacja końcowa I Turnieju Niepodległościowego:

  1. Orkan Szczyrzyc
  2. Ostra Olszówka
  3. Pcimianka Pcim
  4. GKS Orkan Niedźwiedź I
  5. KS Tymbark
  6. GKS Orkan Niedźwiedź II
  7. Zenit Kasinka Mała
  8. AP Bonito – Węglówka.

Warto podkreślić, że przy okazji rozgrywania turnieju kwestowaliśmy na rzecz Konrada Nawary, naszego kolegi z Olszówki, który teraz potrzebuje naszej pomocy w walce z nowotworem – informują organizatorzy niedzielnych rozgrywek.  - Dzięki zaangażowaniu trenerów, zawodników i rodziców zebraliśmy kwotę 1650 zł, która w całości zostanie przekazana na konto fundacji. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc finansową.

W tym miejscu składamy również serdecznie podziękowania Wójtowi Gminy Mszana Dolna Panu Bolesławowi Żabie za objęcie patronatu nad turniejem i ufundowanie pucharów dla najlepszych drużyn – dodają gospodarze turnieju.  Prezesowi LKS Zenit Kasinka Mała i  Czesławie Łabuz – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej składamy podziękowanie za przygotowanie i udostępnienie obiektów sportowych, na których mogliśmy rozgrywać swoje mecze.

Mateusz Dąbrowa