piątek, 18 styczeń 2019 17:06

Mszana Dolna: Babcie i dziadkowie świętowali swój szczególny dzień

Napisane przez Jadwiga Borowiecka

21 i 22 stycznia przypadają Dni Babci i Dziadka, ale w Mszanie Dolnej już uczczono te święta.

Na zewnątrz zimno, mroźno, ale w sercach uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej gorąco… Powodem takiej atmosfery był obchodzony w tej placówce 12 stycznia Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury powietrza, jest to najcieplejszy dzień w roku, który nieustannie sprawia ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników tego wyjątkowego święta. Tak też było w „jedynce” z Mszany Górnej, do której licznie przybyli najukochańsi dziadkowie i babcie. Tam czekało na nich moc atrakcji i powodów do wzruszeń.

Klasy 0 i I przedstawiły swój program artystyczny. W kolejnej części uroczystości wystąpił zespół „Mali Zagórzanie”, który od lat pokazuje swoje umiejętności muzyczne, sceniczne oraz recytatorskie, kultywując zwyczaje bożonarodzeniowe górali zagórzańskich. Dumni goście ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków, a uczniowie odważnie i bez tremy zaprezentowali swoje talenty. Dzieci dla swoich babć i dziadków przygotowały laurki i upominki. Na zakończenie uroczystości wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dyrektor, Jarosław Mazur, dołączył do życzeń składanych przez wychowanków szkoły; podziękował również wszystkim za przybycie, a nauczycielom, pracownikom i rodzicom za przygotowanie uroczystości.

Jadwiga Borowiecka