poniedziałek, 21 styczeń 2019 16:33

Tymbark: "Ty też możesz zostać bohaterem"

Napisane przez Robert Nowak

To temat szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonego w Bibliotece Publicznej Gminy Tymbark w dniu 16 stycznia w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019".

Zajęcia praktyczne połączone z pokazem umundurowania i podstawowego sprzętu żołnierza Wojska Polskiego wśród dzieci z Przedszkola Samorządowego i młodzieży szkolnej prowadzili tymbarscy Strzelcy będący ratownikami KPP i pola walki, drużynowi ZS: Paweł Mamala, Kacper Gromala, Dawid Grys i Kamil Smoroński.

Każdy z nas może stać się świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania, które będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia lub życia osoby poszkodowanej. Ponieważ czas niezbędny na przybycie pierwszych zespołów ratunkowych to co najmniej kilka minut, bardzo ważne jest podjęcie właściwych działań mających na celu podtrzymanie życia lub zminimalizowanie niekorzystnych skutków zdarzenia. Warto zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i odważnie przystąpić do działania, gdy zajdzie taka potrzeba. Zaangażowanie dzieci i młodzieży w szkoleniu prowadzonym przez Strzelców z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku daje gwarancję, że w przypadku sytuacji kryzysowej będziemy mogli liczyć na pomoc.

Prowadzonym przez dzieci i młodzież działaniom ratowniczym przyglądał się szef obrony cywilnej gminy Tymbark – wójt Paweł Ptaszek. Wszyscy młodzi ratownicy w nagrodę otrzymali soczki ufundowane przez firmę Tymbark MWS.

Robert Nowak