poniedziałek, 21 styczeń 2019 16:48

Gm. Mszana Dolna: Kolejne laury dla Oli Urbańczyk

Napisane przez Magda Polańska

Młoda pasjonatka fotografii, Aleksandra Urbańczyk z Olszówki, po raz kolejny została laureatką fotograficznego konkursu. Tym razem zdobyła I miejsce w kategorii młodzieżowej w I edycji konkursu „Ziemia Zagórzańska w obiektywie – tu spełniają się moje marzenia” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę oraz Urząd Miasta Mszana Dolna.

W zmaganiach konkurowała z 18 uczestnikami. W ramach konkursu wyróżniono również innych mieszkańców Gminy Mszana Dolna: Paulinę Antosz, Natalie Wcisło i Pawła Kotarbę.

Celem przedsięwzięcia była m.in. promocja wyjątkowych walorów ziemi zagórzańskiej wraz z jej obrzędowością, dorobkiem kultury materialnej i duchowej, folklorem lokalnym, podejmowanymi inicjatywami i zachodzącymi zmianami. Jednocześnie była to wspaniała okazja do zaprezentowania uzdolnień oraz zainteresowania fotografią młodzieży i dorosłych.

Jury, odwiedzający wystawę goście oraz przedstawiciele lokalnych władz byli pod wrażeniem nietuzinkowych kadrów, kreatywności wszystkich uczestników konkursu oraz ich talentu w uchwyceniu piękna naszego regionu – podkreślają organizatorzy. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt, a w szczególności sponsorom - Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej, Wójt Gminy Mszana Dolna, Wójt Gminy Niedźwiedź. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą się cieszyły jeszcze większym zainteresowaniem.

Magda Polańska