Dni Limanowej już za nami Wyróżniony

W dniach od 29 do 30 lipca br. w Limanowej odbywały się Dni Limanowej. Wydarzenie przyciągało swoim programem rzesze Limanowian. W imprezie udział wziął m.in. Wiesław Janczyk Wiceminister Finansów, Arkadiusz Mularczyk Poseł na Sejm RP, Urszula Nowogórska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jan Puchała Starosta Limanowski oraz władze samorządowe.

Dni Limanowej upłynęły w rytmach folklorystycznych, szczególnie w pierwszy dzień imprezy. Wydarzenie rozpoczęło się występem dwóch regionalnych zespołów dziecięcych - uczestników 25. Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcego Zespołów Regionalnych pn. „Święto Dzieci Gór”, tj. Ballet Folklorico Infantil Coahuila z Saltillo w Meksyku oraz Mali Wirychowanie z Bukowiny Tatrzańskiej. Na scenie wystąpili również utalentowani mieszkańcy powiatu limanowskiego w VIII Limanowskim Talent Show. Gwiazdami pierwszego dnia Dni Limanowej były zespoły Turnioki i Baciary. Obydwa łączą góralskie brzemienia i swoją energią „zarażają” każdego, kto przybędzie na ich występ.

Niedzielny program rozpoczął teatrzyk "Wilk i zając w mieście". Na scenie wystąpiła także działająca przy Limanowskim Dom Kultury Orkiestra Dęta „Echo Podhala”. Zaraz po nich na scenie pojawiła się grupa Jahbestin. Energetyczne dźwięki muzyki hip-hop i reggae, a przede wszystkim wykonanie utworu „Lachy”, który to muzycy po raz pierwszy zagrali na żywo w Limanowej, poruszyło do zabawy widzów starszych i młodszych.

Wieczorem na scenie pojawiła się kolejna gwiazda, zespół „Sorry Boys” z charyzmatyczną wokalistką Belą Komoszyńską oraz Varius Manx & Kasia Stankiewicz, którzy zaprezentowali materiał z 27. lat swojej działalności. Widzowie mogli usłyszeć takie utwory, jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, a także nieco nowsze piosenki jak „Maj”, „Piątek” czy „Ameryka”.

Na przybyłych w tych dniach pod Limanowski Domu Kultury gości czekały również wesołe miasteczko, catering, animacje dla najmłodszych, konkursy z nagrodami oraz stoiska regionalne. Zarówno podczas pierwszego jak i drugiego dnia Dni Limanowej 2017, nie zabrakło dyskoteki, którą poprowadziła Grupa Soundlight. Na zakończenie Dni Limanowej odbył się pokaz sztucznych ogni.

Starostwo Powiatowe w Limanowej

Redaktor Techniczny

Redaktor Techniczny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA