wtorek, 26 marca 2019 09:30

Mszana Dolna: Złoty Wiktor

Autor Marzena Gitler

Wiktor Pajdzik zdobył złoty medal w belgijskim Lommel na turniej w Taekwondo Olimpijskim - Pucharze Świata G2 Belgian Open.

W zawodach, które odbyły się 17 marca, wystartowało 1272 zawodników z 69 różnych krajów, w tym czwórka reprezentantów UKS Koryo Mszana Dolna: Karolina Szczęsnowska, Wiktor Pajdzik, Oskar Pilch i Maksymilian Śmieszek.

Złoty medal w tych zawodach zdobył Wiktor Pajdzik, który pokonał w półfinale, przed czasem, Hiszpana, a w finale (również przed czasem) zawodnika z Pakistanu.

Brązowy medal wywalczyła Karolina Szczęsnowska; wygrała z zawodniczkami z Belgii oraz Niemiec. O wejściu do finału zadecydował jeden punkt ujemny, który zagórzańska zawodniczka dostała w ostatnich minutach walki.
V miejsce zdobył Maksymilian Śmieszek, który pokonał zawodników z Francji i Niemiec; o wejście w strefę medalową przegrał nieznacznie z reprezentantem Australii.

Oskar Pilch, po zaciętej walce, niestety uległ reprezentantowi Niemiec i odpadł z rywalizacji.

Kolejny sprawdzian zagórzańskich zawodników odbędzie się w dniach 29 - 31 marca b.r. w Hamburgu podczas Pucharu Świata German Open. To ostatni puchar przed Mistrzostwami Polski i przygotowaniem zawodników do Imprezy Mistrzowskiej.