środa, 27 marzec 2019 16:51

Limanowa: Już niebawem tradycyjny konkurs palm. Gdzie się zgłosić?

Napisała

W Niedzielę Palmową, już po raz 32. zorganizowany zostanie w Limanowej Konkurs Palm Wielkanocnych. 

Celem konkursu jest popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, kultywowanie tradycji wykonywania limanowskich palm plecionych z wikliny i zdobionych zgodnie z miejscowym zwyczajem.

Jednym z ważnych aspektów konkursowych jest integracja międzypokoleniowa, bo przecież palmy wykonują często dzieci i młodzież, ich rodzice oraz często dziadkowie, ocalając od zapomnienia typowe formy twórczości ludowej.

Konkurs organizowany jest przez parafię pw. Matki Boskiej Bolesnej oraz Urząd Miasta.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w formie formularza, stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszego regulaminu (do pobrania na stronach internetowych organizatorów). Wypełnione formularze zgłoszeń należy przesyłać w terminie do 11 kwietnia 2019 r. (czwartek), mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przynieść osobiście do Wydziału Promocji Urzędu Miasta Limanowa (pokój nr 307).

Prace konkursowe będą oceniane w Niedzielę Palmową - 14 kwietnia 2019 r. Palmy będą mierzone i oceniane przez Komisję na Palu Koronacyjnym przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w godzinach od 9.00 do 10.30. Ogłoszenie wyników XXXI Konkursu Palm Wielkanocnych nastąpi 14 kwietnia 2019 r.o godz. 11.30 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

W roku ubiegłym w konkursie oceniono 36 palm 4 palmy powyżej 8 metrów, 5 palm od 3-8 metrów oraz 27 palm małych do 3 metrów. Czy podtrzymamy ubiegłoroczne statystyki? Czy limanowskie palmy znowu zachwycać będą pomysłowością, kolorystyką i zdobieniami?

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej (zobacz TU).

inf. i foto: UM Limanowa

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.