środa, 08 maj 2019 15:40

Przy Szkole Podstawowej w Tymbarku otwarto kompleks rekreacyjny

Napisała

W niedzielę, 28 kwietnia podczas Integracyjnego Pikniku Sportowego oficjalnie otwarto zbudowany przy Szkole Podstawowej w Tymbarku kompleks rekreacyjny.

Impreza zorganizowana została w ramach działań promocyjno-edukacyjnych dla społeczności lokalnej w projekcie pn. Przebudowa boisk sportowych wraz z kompleksem rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej w Tymbarku. Inwestycję rozpoczętą w lipcu ubiegłego roku wybudowało ADA-LIGHT Sp. z o.o. z Bud Kozickich. Za 1,18 mln zł zmodernizowano boisko wielofunkcyjne i boisko do koszykówki oraz wybudowano kompleksu rekreacyjny z siłownią zewnętrzną, placem zabaw, bieżnią do biegu na 60 m, bieżnią do skoku w dal. Uporządkowano otoczenie szkoły i plac z parkingiem. Na realizację projektu Gmina Tymbark pozyskała 793 tys. zł z RPO. Pozostałą kwotę dołożyła z własnego budżetu. W ramach projektu zaplanowano też szereg działań informacyjno-promocyjnych oraz przeprowadzenie warsztatów i działań edukacyjnych dla mieszkańców.

Ze względu na intensywne opady deszczu imprezę przeniesiono do w budynku Szkoły Podstawowej w Tymbarku, a na zewnątrz odbyło się tylko symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali: Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, Przewodnicząca Rady Gminy Tymbark Stanisława Urbańska, Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tymbarku Ewa Kowalczyk oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Renata Szewczyk. Obiekt poświęcił proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku ks. Jan Banach.

Po części oficjalnej rozpoczęły się sportowe zabawy dla dzieci oraz różnego rodzaju rozgrywki sportowe, w tym turniej piłki nożnej, w którym udział wzięli zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy. Piknik uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów, którzy zaprezentowali pokaz tańca nowoczesnego, koncert zespołu regionalnego i laureatów Wiosennego Przeglądu Młodych Solistów oraz widowiskowy pokaz taekwondo i walki wręcz przygotowany przez LKS Taekwondo Tymbark.
Szczególnym gościem wydarzenia był trener Robert Kasperczyk, który przeprowadził pokazowy trening piłkarski oraz włączył się w sędziowanie turniejowych meczów.

W trakcie pikniku skosztować można było pysznych zdrowych przekąsek przygotowanych przez KGW Tymbark oraz dietetycznych szaszłyków, przyrządzonych przez szkolną kuchnię. Porad dotyczących zdrowego żywienia oraz postępowania w razie kontuzji i wad postawy zasięgnąć można było u dietetyka i fizjoterapeuty.

Wielką atrakcją imprezy, a zarazem puntem kończącym był mecz piłki nożnej radni i wójt kontra nauczyciele Szkoły Podstawowej w Tymbarku, podczas którego zawodnicy wystąpili w wylosowanych przez siebie "ciekawych" nakryciach głowy. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla drużyny wójta.

Wszyscy uczestnicy turniejów sportowych otrzymali nagrody rzeczowe oraz medale. Organizatorami pikniku byli Gmina Tymbark i Szkoła Podstawowa w Tymbarku.

Inf. i foto: UG Tymbark

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.