piątek, 14 czerwiec 2019 16:45

Laskowa: Orkiestry w cieniu Kordiana

Napisała

9 czerwca w Laskowej odbył się XIX Przegląd Orkiestr Dętych w Laskowej. Na scenie usytuowanej na stadionie „KS Laskovia” zaprezentowało się 9 orkiestr z terenu powiatu limanowskiego, oraz jedna z tarnowskiego. Łącznie w przeglądzie udział wzięło ok. 400 muzyków.

Występy oceniała komisja konkursowa w składzie: Józef Bartusiak, Waldemar Groń i Leszek Łopalewski.

W Grupie I – orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych dwa równorzędne I miejsca przyznano: Orkiestrze Dętej OSP z Mszany Dolnej i Orkiestrze Dętej OSP z Dobrej. II miejsce zdobyła Orkiestra Dęta przy OSP z Męciny, a III Gminna Orkiestra Dęta OSP „Violin” ze Słopnic.

W Grupie II – orkiestr działających przy parafiach I miejsce otrzymała Parafialna Orkiestra Dęta z Jaworznej, II miejsce - Parafialna Orkiestra Dęta z Laskowej, a III - Parafialna Orkiestra Dęta z Krosnej.

W Grupie III – orkiestr działających przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach I miejsca nie przyznano. II miejsce otrzymała Orkiestra Dęta „Echo Podhala” z Limanowej, a III - Orkiestra Dęta „Echo Gminy Łukowica”.

Komisja przyznała też kwalifikacje na 42. Festiwal Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu. Powiat limanowski reprezentować na nim będą orkiestry z: Mszany Dolnej, Dobrej, Męciny, Jaworznej, Laskowej i Limanowej.

Wszystkie Orkiestry z terenu powiatu limanowskiego biorące udział w Przeglądzie otrzymały pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody pieniężne, ufundowane przez Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej i Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Na XIX Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Laskowej wystąpiła gościnnie Orkiestra Dęta OSP z Siemiechowa, która również otrzymała pamiątkową statuetkę i kwalifikację na 42. Festiwal Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu.

Organizatorami przeglądu byli: Urząd Gminy w Laskowej, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej oraz Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Choć w powiecie limanowskim nie brakuje pasjonatów orkiestr dętych, jednak większą publiczność pod scenę przyciągnął dopiero zespołu Kordian i zabawa taneczna z zespołem Grześki.

Inf. i foto: Powiat Limanowski

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.