wtorek, 18 czerwiec 2019 11:18

Limanowa: Jak się spodoba nowy parking przy Łazarskiego?

Napisała

Władze miasta zaprezentowały wizualizację tego ważnego dla miasta zadania inwestycyjnego, realizowanego w ramach rewitalizacji miasta, jakim jest budowa wielopoziomowego parkingu przy ul. Łazarskiego.

Przy ul. Łazarskiego, na starym parkingu przykościelnym, powstanie nowy wielopoziomowy parking dla samochodów osobowych z wyznaczeniem miejsc parkingowych dla autobusów. W ramach całej infrastruktury będą wyznaczone miejsca dla niepełnosprawnych, klatki komunikacyjne przystosowane także dla niepełnosprawnych z windą oraz miejsca do parkowania rowerów. Na terenie parkingu będą również ogólnodostępne sanitariaty.

W realizacji tego zadania zakończono już niezbędne procedury przetargowe i wyłoniono wykonawcę inwestycji, którym jest Firma „RUKO” z Krakowa. Wybrana firma wykonuje zadanie w formie „Zaprojektuj i wybuduj”, w związku z czym obecnie wykonywana jest dokumentacja dla uzyskania pozwolenia na budowę. Po uzyskaniu właściwych decyzji rozpoczną się roboty budowlane. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2019-2020. Czy spodoba się mieszkańcom? Zobaczymy.

Inf. i foto: UM Limanowa

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.