środa, 03 lipiec 2019 11:22

Limanowa: Głośno i radośnie otworzono sezon turystyczny

Napisała

W niedzielne popołudnie 30 czerwca na górze Paproć odbyło się uroczyste otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej. Pomimo upału chętnych do powitania lata na szczycie Paproci nie brakowało, a we wspólnej zabawie wzięły udział całe rodziny, mieszkańcy Gminy Limanowa i Powiatu Limanowskiego oraz przybyli na wakacyjny wypoczynek turyści.

Uroczystość rozpoczęła o godz. 15.00 msza św., którą odprawił proboszcz parafii w Łososinie Górnej ks. dr Kazimierz Fąfara. Po mszy św. nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości, a przybyłych na górę Paproć uczestników wydarzenia powitali Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut i starosta limanowski Mieczysław Uryga. Wśród zaproszonych gości obecni byli: członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego Czesław Kawalec i Wojciech Włodaczyk, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński oraz radni gminni: Zuzanna Kolawa, Sylwester Hasior, Daniel Łącki, Rafał Woźniak i Władysław Lachor.

Po oficjalnym otwarciu na scenie pojawiły się „Skrzaty” – grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku. Najmłodsi uczestnicy uroczystości mogli wziąć udział w konkurach i przygotowanych przez animatorów. Atrakcyjne nagrody w konkursach do wspólnej zabawy zachęciły całe rodziny. Przygotowane dla najmłodszych atrakcje po godzinnej zabawie przeniosły się poza scenę. Dzieci skorzystać mogły z darmowych urządzeń rekreacyjnych, ścianki wspinaczkowej i tyrolki przygotowanej przez ratowników limanowskiej sekcji GOPR, przejażdżek konnych. Odwiedzić można było także stanowisko przygotowane przez Auto Moto Klub Limanowa. Najmłodszym uczestnikom uroczystości na miejscu rozdawane były lody od firmy „Koral” oraz soczki „Tymbarku”.

Po koncercie zespołu Rozband odbyło się wyczekiwane przez wszystkich losowanie nagród w loterii, po której losy ustawiła się w długa kolejka. Emocji podczas losowania było co nie miara. Do szczęśliwców trafiły m.in. gry planszowe, artykuły sportowe, turystyczne, elektroniczne oraz vouchery do sali zabaw „Smykolandia” w Limanowej oraz „Strefy Painball 52” w Męcinie.

Jeszcze bardziej rozgrzały publiczność rytmy zespołu Kruca Banda, a najodważniejsi ruszyli nawet do tańca. 

„Otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej” zrealizowano przy wparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Limanowej.

inf. Powiat Limanowski, foto: Gmina Limanowa

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.