czwartek, 04 lipiec 2019 10:59

Męcina: Setne urodziny pani Heleny

Napisała

30 czerwca setne urodziny obchodziła pani Helena Kalisz z Męciny. Z tej okazji z gratulacjami i życzeniami 200 lat w zdrowiu do Jubilatki przybyli Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Dariusz Dutka, Kierownik Inspektoratu ZUS w Limanowej Andrzej Gołąb oraz Kierownik Wydziału Świadczeń Emerytalno – Rentowych ZUS Limanowa Sabina Lupa.

Wójt Gminy składając życzenia i gratulacje wręczył jubilatce upominki, kwiaty oraz listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, co wywołało u pani Heleny łzy wzruszenia.

Głęboka wiara, pogoda ducha oraz życie w zgodzie z innymi - to recepta na długowieczność, jaką  na zakończenie wizyty zdradziła stulatka z Męciny. Co ciekawe, ten sam przepis na długie i szczęśliwe życie przekazał kilka miesięcy temu inny stulatek z Męciny – pan Józef Kubatek, który uczestniczył w uroczystej mszy świętej dziękczynnej w intencji pani Heleny, która odbyłya się 29 czerwca w pobliskiej parafii.

inf. i foto: UG Limanowa

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.