środa, 31 lipca 2019 09:01

Łucznicy z Gruszkowca wicemistrzami Polski na OOM w Gorzowie Wkp.

Autor Marzena Gitler

Srebro i brąz oraz drugie miejsce drużynowo to powód do dumu gruszkowieckich łuczników.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w łucznictwie OOM odbywała się w dniach 19-21 lipca w Gorzowie Wielkopolskim. Do rywalizacji najpeszych drużyn Polski zakwalifikowała się reprezentacja SNIS Błękitni Gruszkowiec.

W ogólnej klasyfikacji kubów Klub Błekitni Gruszkowiec zajął II miejsca na 40 reprezentacji klubów z całej Polski.

Indywidualnie wśród chłopców w pierwszej szóstce było aż trzech zawodników Błękitnych. Najlepiej spisał się Paweł Ceklarz, który zdobył srebrny medal OOM i Marek Trzópek, który wywalczył brąz, a VI miejsce w rywalizacji zajął Piotr Gardocki.

Paweł Trzópek zdobył też srebro w konkurencji mikstów wraz z Natalią Kaczmarek (Małopolska I).

W kategorii zespołowej juniorów młodszych drużyna Małopolska w składzie: Konrad Łabuz, Szymon Kotlarski, Piotr Gardocki i Radosław Kura zajęła IV miejsce.

Znakomicie spisała się też drużyna dziewcząt, zdobywając srebrny medal w kategorii zespołowej juniorek młodszych Małopolska I w składzie: Natalia Kaczmarek, Dominika Czyrnek, Zuzanna Kościelniak i Alicja Wiatr.

Indywidualnie Dominika Czyrnek zajęła VI miejsce zajęła, a Faustyna Węgrzyn i Patrycja Miśkowiec z rekordami życiowymi znalazły się w trzeciej dziesiątce.

W sumie w łucznictwie w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich – Lubuskie 2019 wystartowało 128 zawodników i zawodniczek.