wtorek, 06 sierpień 2019 16:29

Limanowa: „Z obiektywem przez powiat”

Napisała

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Limanowej i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizują konkurs fotograficzny, który ma na celu promowanie naturalnego i kulturowego piękna powiatu limanowskiego.

VII edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Z obiektywem przez powiat” w tym roku odbywa się pod hasłem „Nie ma drugiej takiej ziemi”.

W konkursie może wziąć udział każdy uczestnik powyżej 15 roku życia bez górnej granicy wiekowej. W konkursie mogą brać udział osoby zamieszkałe poza terenem Powiatu Limanowskiego, jednak konkursowe prace tematycznie muszą być z nim związane.

Aby wziąć udział w konkursie, należy dostarczyć od 1 do 5 fotografii (format A4, profesjonalny wydruk fotograficzny) oraz w postaci elektronicznej na płycie CD (format JPG lub TIFF, rozdzielczość nie mniej niż 10 mln pikseli) opatrzonych godłem autora.
Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach: „Człowiek” i „Pejzaż”. Kategoria „Pejzaż” ma służyć promocji Powiatu Limanowskiego – jego walorów, zjawisk przyrodniczych, piękna krajobrazu czy architektury. Zdjęcia użyte będą w celach promocyjnych przez Organizatorów. Kategoria „Człowiek” musi wpisywać się w hasło przewodnie konkursu, jednak interpretacja tematu zależy od autora. Zdjęcia mogą przedstawiać nie tylko osoby, lecz także wnętrza, architekturę, tradycje, zwyczaje i obrzędowość regionu.

Pakiety konkursowe należy przesłać lub dostarczyć osobiście w terminie do 1 października 2019 roku na adres: Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej; ul. M.B. Bolesnej 13; 34-600 Limanowa z dopiskiem: „konkurs fotograficzny”
Na zwycięzców, których wybierze jury, czekają nagrody i wyróżnienia. Za I miejsce - nagroda 700 zł, za II - nagroda 500 zł i za III - 300 zł. Natomiast dla wszystkich uczestników konkursu, jako nagroda za udział, zostaną zorganizowane warsztaty fotograficzne.

Więcej informacji- 18 3372140 (w. 109) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Inf. Powiat Limanowski

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.