wtorek, 13 sierpień 2019 09:27

Niespokojny weekend na drogach powiatu limanowskiego

Napisała

W miniony weekend (9-11 sierpnia) na drogach powiatu limanowskiego doszło do 6 wypadków i kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali też 4 nietrzeźwych kierujących.

9 sierpnia b.r. ok godz. 23.10 w miejscowości Mszana Dolna na ul. Orkana doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiała 1 osoba.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki BMW jadąc od Mszany Dolnej w kierunku miejscowości Podobin, wyprzedzał pojazd marki Audi. W trakcie tego manewru kierująca pojazdem marki Audi prawdopodobnie zjechała na lewy pas jezdni i doprowadziła do zderzenia się pojazdów. W wyniku tego zdarzenia do szpitala została zabrana 20-letnia kierująca audi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze ustalą przyczyny i okoliczności tego wypadku.

W sobotę, 10 sierpnia około godz. 16.40 w Porębie Wielkiej kierujący pojazdem marki Nissan uderzył w przydrożną skrzynkę elektryczną. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało. 51-latek odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z powyższym pobrano mu krew do badań, a następnie został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w Komendzie Policji w Limanowej. Jego sprawą zajmie się sąd.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło również w niedzielny wieczór, 11 sierpnia. O godz. 22;00 w miejscowości Limanowa na ul. Tarnowskiej kierująca pojazdem marki VW Passat potrąciła osobę pieszą, która nagle wtargnęła na jezdnię. 39-letni mężczyzna został zabrany do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

inf. KPP Limanowa

 

 

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.