czwartek, 03 październik 2019 14:05

Limanowa inwestuje w kulturę

Napisała

W Limanowej trwają prace przy przebudowie i rozbudowie Domu Kultury oraz Miejskiej Biblioteki.

Zadanie „Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Czecha w Limanowej dla potrzeb Domu Kultury z salą widowiskową dofinansowane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego kwotą ok. 2 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu firma Gurgul z Limanowej. Inwestycja ta wykonywana jest równolegle z przebudową i rozbudową budynku dla potrzeb Miejskiej Biblioteki, który jest dofinansowany kwotą 1 999 947,00 zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Na obecnym etapie wykonywane są prace wewnątrz budynku: roboty posadzkowe, malowanie ścian i sufitów, montaż osprzętu oświetleniowego i wodno-kanalizacyjnego, natomiast na zewnątrz trwają prace przy zabudowie elewacji.
Przeprowadzono już przetarg i wybrano firmę na budowę systemu mechaniki sceny, wykonano również projekt aranżacji wnętrz dla Limanowskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki.

Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Inf. UM w Limanowej

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.