Notatki z radiowozu Wyróżniony

Potrącenie na skrzyżowaniu
30 grudnia o godz. 12:50 w Limanowej na skrzyżowaniu ul. Koszarskiej i Zarębki 47-letni kierujący pojazdem marki Peugeot, skręcając w lewo, potrącił przechodzącą przez skrzyżowanie 65-letnią kobietę. Piesza nie doznała żadnych obrażeń. Kierujący został ukarany mandatem.

Niebezpieczne dachowanie
Również 30 grudnia o godz. 16:40 w miejscowości Skrzydlna 50-letni kierujący pojazdem marki Skoda Fabia nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Kierujący był trzeźwy i został ukarany mandatem.

Poszukiwani świadkowie
3 stycznia ok godz. 13:30 w miejscowości Kanina (droga K-28 relacji Limanowa – Nowy Sącz) doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej kierujący nieznanym pojazdem włączając się do ruchu wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu rowerem. 67-letni rowerzysta prawdopodobnie wykonując manewr obronny zjechał do osi jezdni, utracił równowagę w wyniku czego przewrócił się i uderzył w bok naczepy pojazdu ciężarowego jadącego prawidłowo z przeciwnego kierunku. Pomimo reanimacji 67-letni mężczyzna zmarł. Kierujący samochodem ciężarowym marki Renault wraz z naczepą 27-latek był trzeźwy. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza pod nadzorem Prokuratora. Doszło też do kilkugodzinnych utrudnień w ruchu, który na tym odcinku odbywał się wahadłowo. Nadal trwają czynności w tej sprawie. Policja poszukuje świadków tego zdarzenia i prosi o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej lub o kontakt telefoniczny pod nr 18-3397-400 lub 997.

Pościg za nietrzeźwym
4 stycznia ok godz. 23:45 w miejscowości Lubomierz policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej podjęli pościg za pojazdem marki VW Passat, który nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze po krótkotrwałym pościgu zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który uciekał ponieważ znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,26 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowie przed Sądem za niezatrzymanie do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu.

mł.asp. Jolanta Mól

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA