Przedświąteczna sesja Wyróżniony

14 grudnia po raz ostatni w 2017 roku obradowała Rada Miasta Mszana Dolna.

Świąteczne życzenia i własnoręcznie wykonane upominki przyniosły dla radnych i burmistrza przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Razem z siostrą Dyrektor Danutą Gromadą i siostrą Agnieszką. Maluchy z przejęciem złożyły życzenia i zostawiły przepięknie zrobione choinki. Urząd Miasta odwiedzili też goście z przedszkola nr 2. Mali Zagórzanie jak zwykle nie zawiedli, były tradycyjne życzenia „po nasemu” oraz las zielonych misternie wykonanych choinek dla każdego radnego.
Poza uchwałami związanymi ze zmianami w budżecie oraz Wieloletnią Prognozą Finansową jednym z punktów wprowadzonych na sesji była zmiana ulicy w ramach nowej ustawy dekomunizacyjnej. Zmiany te dotyczą całej Małopolski, gdzie 94 ulice bądź place zmienią swoją nazwę. W Mszanie Dolnej nową nazwę otrzymała ulica I Armii Wojska Polskiego, którą zamienioną na Spokojną.
Burmistrz Józef Kowalczyk poinformował radnych o zakończeniu inwestycji na ul. Spadochroniarzy, gdzie podłączonych do sieci kanalizacyjnej zostało 35 gospodarstw. Drugi etap obejmie ul. Słoneczną, a kolejne ul. J. Stachury „Adama” oraz ul. Mroza. Powoli rozpoczynają się też prace na łączniku pomiędzy ul. Starowiejską a Kolbego.
Poza świątecznymi życzeniami i tradycyjnym połamaniem się opłatkiem na radnych czekała jeszcze jedna niespodzianka. Dyrektor do Szkoły Podstawowej nr 1 Anna Górska zaprosiła ich do zwiedzenia placówki po zakończeniu termomodernizacji. Formalnie dokonany odbiór prac nastąpił dzień wcześniej, czyli 13 grudnia. Były słowa podziękowania i gratulacje. - Szkoła jest teraz wizytówką miasta – stwierdziła Anna Górska.
Opr. mg, inf i foto: UM Mszana Dolna

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: piątek, 12 styczeń 2018 16:00
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA