poniedziałek, 9 lipca 2018 13:51

Mszana Dolna: Gasili na medal

Autor Marzena Gitler

23 czerwca na stadionie Turbacz w Mszanie Dolnej odbyły się X Powiatowe Zawody dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu limanowskiego. W zawodach wzięło udział 17 drużyn (6 dziewczęcych i 11 chłopięcych).

Komisję sędziowską powołał p.o. Komendant Powiatowy PSP w Limanowej bryg. Tomasz Pawlik, a sędzią głównym zawodów był st. kpt. Paweł Frączek. Wśród zaproszonych gości był m.in. dh Edward Siarka - Poseł na Sejm RP i zarazem Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe i bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami. W grupie dziewcząt: 1 miejsce zdobyła OSP Szyk, przed OSP Sadek i OSP Wilkowisko. W grupie chłopców najlepsza była OSP Krasne Lasocice, która wyprzedziła OSP Podłopień i OSP Szyk.