I Limanowska Liga Karate Kyokushin IKO Nakamura za nami! Wyróżniony

9 czerwca odbył się turniej dla dzieci i młodzieży trenującej w limanowskim klubie pod nazwą I Limanowska Liga Karate Kyokushin IKO Nakamura. W turnieju wzięło udział ponad 100 osób w wieku od 4 do 18 lat z różnych sekcji, miedzy innymi wszystkie grupy wiekowe z Limanowej, sekcja Nowy Sącz oraz sekcja Łososina Górna.

Zawodnicy walczyli wyłącznie w konkurencji kumite w różnych kategoriach wiekowych i wagowych w pełnym kontakcie. Sala gimnastyczna przy ZSP nr 1 w Limanowej w tym dniu gościła rekordową liczbę kibiców, zawodników oraz ich rodziców i rodzeństwo.

Sędzią głównym zawodów był shihan Zbigniew Goliński 5 dan, natomiast sędzią technicznym sensei Marcin Guzik 1 dan. Walki turniejowe sędziowali: sempai Tadeusz Dyrek, Justyna Woźniak, marek Bieda, Mateusz Puch oraz Adam Kasperski oraz sędzia maty sensei Zbigniew Gągola 2 dan.

Turniej rozegrany był w kilkunastu kategoriach kumite. Najmłodsi zawodnicy walczyli po 1,5 minuty + 30 sekund dogrywki, starsi natomiast walczyli 2 minuty + 1 minuta dogrywki. Najwięcej emocji dostarczyły nam walki w kategorii 2011-2013, w której wystartowało 24 zawodników. Wszyscy zawodnicy tego dnia zostali nagrodzeni medalem oraz dyplomem, zawodnicy, którzy zdobyli miejsca na podium otrzymali puchary. Pomiędzy walkami zawodnicy i zgromadzeni kibice mogli podziwiać pokaz technik dozwolonych i zabronionych, który wykonali sempai Justyna Woźniak i Mateusz Puch, pokaz wykonany przez sempai Adama i Marka Kasperskiego.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Mateusz Golonka – urodzony w sierpniu 2013 roku, najlepszą zawodniczką turnieju została Martyna Majda, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Kotara.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i dumni, że udało się zorganizować i przeprowadzić kolejną już edycję naszego wewnętrznego turnieju. Chcemy, aby Limanowska Liga Karate Kyokushin odbywała się cyklicznie, może nawet dwa razy do roku – podsumował shihan Zbigniew Goliński 5 dan.

Inf. i foto: karate.limanowa.pl

 

 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA