Laskowa: XVIII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych Wyróżniony

10 czerwca w Amfiteatrze zlokalizowanym na boisku sportowym „KS Laskovia” w Laskowej odbył się XVIII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Przegląd był również eliminacją do 41. Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu.

Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych jest cyklicznym wydarzeniem, przyczyniającym się do popularyzacji i zwiększenia zainteresowania oryginalną formą muzyki wykonywanej przez orkiestry dęte. Ponadto, jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i spotkań muzyków. Pomimo formy konkursu przybyłe orkiestry nie rywalizują ze sobą tylko wspólnie przeżywają miłe chwile i prezentują swój dorobek artystyczny, ukazując jak ciekawa i przyjemna w odbiorze może być muzyka grana na instrumentach dętych.

XVIII Przegląd Orkiestr Dętych w Laskowej oficjalnie otworzył Starosta Limanowski Jan Puchała, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów pełniący obowiązki Wójta Gminy Laskowa Piotr Stach oraz Przewodniczący Rady Gminy Michał Kogutowicz życząc przybyłym uczestnikom przeglądu – powodzenia i dobrej zabawy.

Wśród zaproszonych gości oprócz włodarzy gminy Laskowa na uroczystość przybyli: Wiesław Janczyk Poseł na Sejm RP, Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski, Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Jolanta Grzegorzek Radna Powiatu Limanowskiego a zarazem Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki Rady Powiatu Limanowskiego, Ewa Filipiak Radna Powiatu Limanowskiego, Justyna Tokarczyk Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej, radni Gminy Laskowa a także licznie przybyli mieszkańcy. Całość imprezy prowadził Stanisław Przybylski.

Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 9 orkiestr dętych z terenu powiatu limanowskiego: Orkiestra Dęta przy OSP Męcina, Parafialna Orkiestra Dęta z Krosnej, Parafialna Orkiestra Dęta z Laskowej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krużlowej, Parafialna Orkiestra Dęta z Jaworznej, Orkiestra Dęta „Echo Gminy Łukowica”, Orkiestra Dęta OSP Dobra, Orkiestra Dęta „Echo Podhala” z Limanowej oraz Orkiestra Dęta OSP z Mszana Dolnej. Łącznie na scenie podczas jednego niedzielnego popołudnia wystąpiło 350 muzyków. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody oraz awans do przeglądu „Echo Trombity” w Nowym Sączu. Imprezę uświetnił koncert Kapeli Górole, a na zakończenie zabawa taneczna z zespołem Remo.

Inf. i foto: Powiat Limanowski

 

 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA