środa, 11 lipiec 2018 13:46

Dobra: Galicyjski Piknik Kolejowy

Napisała

W tym roku w ramach VI Galicyjskiego Pikniku Kolejowego na stacji kolejowej w Dobrej ponad 1000 osób odśpiewało wspólnie piosenkę Maryli Radowicz – „Wsiąść do pociągu byle jakiego”. We wspólnym biciu rekordu w śpiewaniu piosenki kolejowej wzięli udział przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Wicestarosta Mieczysław Uryga, Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk oraz Radny Powiatu Marian Wójtowicz.

Już po raz szósty na terenie powiatu limanowskiego odbył się Galicyjski Piknik Kolejowy. Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Miłośników Regionu Dobrzańskiego, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej, Lokomotywa Koalicja Kolei Galicyjskiej oraz Forum Gmin Beskidu Wyspowego, którzy jak co roku przygotowali dla uczestników wiele atrakcji.

Równo o godzinie 15.00 ponad 1000 uczestników wzięło udział w biciu rekordu świata w ilości osób jednocześnie śpiewających piosenkę kolejową „Remedium” Maryli Rodowicz. Na Facebooku Odkryj Beskid Wyspowy organizatorzy napisali: – Na stacji PKP w Dobrej pobito rekord świata w śpiewaniu piosenki kolejowej „Remedium” czyli Wsiąść do pociągu… wyśpiewało 1010 osób.
Kolejno odbył się występ dzieci z Przedszkola Gminnego nr.1 w Dobrej, a następnie panel dyskusyjny w kącku kolejarskim pn.: „Przyszłe losy linii kolejowej w obliczu planowanych inwestycji”, który dotyczył poznania losów linii kolejowej Piekiełko – Podłęże. Organizatorzy przygotowali również występy muzyczne talentów z Gminy Dobra, występ Orkiestry Dętej oraz Zespołu Regionalnego. Na miejscu były również liczne stoiska związane z historycznymi terenami Galicji i szlakami Beskidów.

Atrakcją tego dnia był przejazd pociągiem retro malowniczą trasą kolejową na linii Dobra - Kasina Wielka – Dobra.

Inf. Powiat Limanowski, foto: https://www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy/

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.