Marzena Gitler

Marzena Gitler

Spotkaniem z autorką książek dla dzieci – Joanną Wachowiak rozpoczęła się realizacja projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego. W realizujących projekt gminach gościli już Szymon Hołownia a dzieci i młodzież bawiły się na koncertach Majki Jeżowskiej, ale to nie wszystko…

Tarnów wypowiada wojnę wszechobecnym reklamom. Przygotowany projekt uchwały krajobrazowej, którego konsultacje zakończyły się 15 maja, zakłada wprowadzenie sześciu stref i ograniczenie się tylko do możliwości umieszczenie jedynie szyldów na rynku i ul. Żydowskiej.

Polska Grupa Górniczej została nagrodzona Złotą Ciupagą podczas 24 Podhalańskich Targów Budownictwa Instalacji i Wnętrz "Z tradycją na Podhalu" w Nowym Targu. Największy producent węgla kamiennego w Europie zdobył wyróżnienie za prezentację ekogroszku Karlik.

Bukmacherzy STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce ocenili szanse kandydatów do Europarlamentu. Wśród faworytów w okręgu nr 10 Świętokrzyskie - Małopolska są Patryk Jaki, Beata Szydło, Róża Thun i Adam Jarubas. Wskazali też zwycięzcę w całym okręgu. Kto wygra wg analityków STS?

W dniach 18-19 maja Stary Sącz stał się miejscem debaty o relacjach polsko-węgierskich, dotychczasowej współpracy obu krajów i sposobach jej ożywienia przez pryzmat uwarunkowań geopolitycznych. Tematami przewodnimi wydarzenia były wspólne działania w obszarze gospodarki, polityki zagranicznej, kultury, bezpieczeństwa oraz polityki społecznej.

W sobotę, 18 maja odbyła się Gala Finałowa tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów Floriany 2019 . W tym roku najwięcej statuetek Florianów zdobyli strażacy ochotnicy z województwa małopolskiego (4 najlepsze projekty, a także najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca).

Strona 1 z 496