Joanna Frydrych

Joanna Frydrych

Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza, apelujemy należy zachować najwyższą ostrożność. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych czy w zaawansowanym wieku. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.

W środę 12 czerwca policjanci z Żabna interweniowali w domu samotnie mieszkającego, 65-letniego mieszkańca gminy Radłów. Nieco wcześniej otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego brakiem kontaktu kuzyna mężczyzny, pomagającego mu na co dzień, który nie mogąc od dwóch dni się do niego dodzwonić, poprosił o pomoc służby mundurowe.

Tatrzańscy policjanci interweniowali na jednym z parkingów hotelowych w Zakopanem. Zgłoszenie dotyczyło jadowitego węża, który może zagrażać turystom. Żmija okazała się gumową imitacją.

Dzisiaj nad ranem nad miastem przeszła krótka i intensywna fala opadów. Najprawdopodobniej związany z nią podmuch wiatru spowodował ułamanie się gałęzi pokaźnego drzewa, która upadając uszkodziła 3 samochody osobowe.

Policjanci zatrzymali trzech nowotarżan, którzy grozili i uszkodzili samochód taksówkarzowi. Teraz odpowiedzą za swoje czyny. Za groźby i uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierowca autobusu wycieczkowego miał 0,21 promila alkoholu organizmie. Mężczyzna w ubiegłą środę miał wieźć dzieci na wycieczkę szkolną. Kierowcę za jazdę w stanie po użyciu alkoholu czeka odpowiedzialność przed sądem. Policjanci zatrzymali także kierowcę volkswagena, w którego organizmie alkomat wskazał prawie 4 promile.

Strona 1 z 138