W sobotę 17 listopada odbył się w limanowskiej bazylice uroczysty koncert  i dziękczynna msza święta z okazji 20. rocznicy powstania Chóru Mieszanego Canticum Iubilaeum przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. 

W piękne niedzielne przedpołudnie, 11 listopada, na obiektach sportowych w Kasince Małej odbył się turniej piłki nożnej zorganizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prawie 100 dzieciaków z rocznika 2006 i młodszych przez 4 godziny rywalizowało na 3 boiskach o miano najlepszej drużyny turnieju.

 

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej podjęto wiele inicjatyw dla uczczenia 100-lecia Niepodległości.

Wczoraj, 8 listopada, w przededniu Święta Niepodległości społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej, Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej oraz mieszkańcy wspólnie uczczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 

piątek, 09 listopad 2018 12:59

Konrad Nawara bardzo potrzebuje naszej pomocy!

Napisane przez

22 – letni Konrad Nawara z Olszówki (gm. Mszana Dolna, pow. limanowski) , znany niektórym jako członek folkowego zespołu InoRos, bardzo potrzebuje naszej pomocy. Od dwóch lat zmaga się z ciężką chorobą. Do jego leczenia wykorzystano już wszystkie dostępne w Polsce możliwości; niestety choroba nie odpuszcza. W tej chwili jedyną szansą na jego wyleczenie lub poprawę stanu zdrowia jest bardzo kosztowna terapia w Izraelu. Zwrócił się osobiście do ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc finansową, aby mógł skorzystać z tego leczenia. Jeśli to jego jedyna szansa na zdrowie – to mu ja podarujmy! bo jeśli nie my, to kto?

Z nowym burmistrzem Mszany Dolnej, Anną Pękałą rozmawia Marzena Gitler.

W powiecie limanowskim przez cały rok świętowano stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak mieszkańcy Limanowszczyzny uczczą Święto Niepodległości?

Koleja Galicyjskie zapraszają 11 listopada do specjalnego Pociągu Wolności, który bedzie kursował na trasie Chabówka - Nowy Sącz i zatrzymywał się w miejscowościach na trasie. Uczestników czekają rekonstrukcje historyczne, zwiedzanie i wspólne śpiewanie hymnu. 

poniedziałek, 05 listopad 2018 13:42

PiS wygrywa w Niedźwiedziu

Napisała

Rafał Rusnak z PiS z dużą przewagą wygrał wybory na wójta Gminy Niedźwiedź. Zagłosowało na niego 62,10 wyborców, podczas gdy jego konkurent Tomasz Zawirski zdobył tylko 37.90%. Frekwencja wyniosła 46,64%.

Strona 1 z 44
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA