Do poważnego wypadku drogowego doszło w miejscowości Kamienica (powiat limanowski). Samochód z impetem uderzył w przystanek. Dwie osoby trafiły do szpitala.

W miejscowości Jurków (powiat limanowski) doszło do pożaru budynku gospodarczego. Akcja ratownicza trwała 15 godziny, a straty oszacowano na 600 tysięcy złotych.

Wybierając się w podróż po Litwie nie do końca byliśmy świadomi, jak wiele cennych informacji o naszej Ojczyźnie poznamy i do jakiego stopnia wycieczka ta będzie wzruszająca. Dziś już wiemy, że cel wyprawy tegorocznych wakacji był warty wyboru – po powrocie ze wschodnich wojaży zgodnie podkreślają muzycy orkiestry dętej „Echo Gór” z Kasinki Małej.

W Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny 2018/2019. Podczas Mszy św. modlono się o pomyślność w nowym roku oraz w intencji wszystkich ofiar II Wojny Światowej, a w szczególności olszowian, którzy zginęli podczas pacyfikacji wsi 3 września 1939r. W trakcie kazania ksiądz proboszcz Stanisław Kasprzak przypomniał fakty dotyczące tego wydarzenia.

Mistrzostwo Małopolski WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego) w kategorii Junior Młodszy przypadło Zuzannie Sławeckiej, młodej amazonce z Mszany Górnej, startującej na koniu Danny Fox B.

poniedziałek, 10 wrzesień 2018 13:55

Powiat limanowski: Dwa wypadki, 4 osoby ranne

Napisała

Zniszczone dwa samochody i quad. 4 osoby ranne to bilans ostatniego weekendu na drogach Limanowszczyzny. 

6 września wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek i Skarbnik Gminy Zofia Duda podpisali umowę z Firmą Handlowo – Usługową „KATBUD” Kazimierz Dudzik na modernizację drogi gminnej „Kopana Droga” w Piekiełku oraz z Przedsiębiorstwem Budowlano-Usługowym „ZIBUD” Grzegorz Zając na remont drogi gminnej „Zawadka –Zarąbki -Piekiełko” w Zawadce. Łączna wartość obydwu zadań to blisko 600 tys. zł.

Stacja PKP w Kasinie Wielkiej nie po raz pierwszy stała się planem filmowym. Tym razem do realizacji narodowego filmu fabularnego „Piłsudski” wybrał ją Michał Rosa, reżyser, który napisał również scenariusz do filmu. Zdjęcia nagrywano od 4 do 6 września.

Starosta Limanowski Jan Puchała został odznaczony Honorową Statuetką i tytułem „Samorządowca 20-lecia”. Tytuł przyznawany jest w drodze Uchwały przez Związek Powiatów Polskich. To prestiżowe wyróżnienie wręczył Prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich i jednocześnie Starosta Bocheński - Ludwik Węgrzyn, podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy 6 września 2018 r.

Strona 1 z 38

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA