poniedziałek, 22 październik 2018 13:11

Dzień Głośnego Czytania w Książu Małym

Napisała

W przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w bibliotece szkolnej Książa Małego rozpoczęto akcję czytelniczą pod hasłem „ Nie jestem sam - bo książkę mam”.

poniedziałek, 22 październik 2018 11:50

Miechów/powiat: W I. turze wygrał Dariusz Marczewski

Napisała

Urzędujący burmistrz Miechowa wygrał wybory za pierwszym podejściem! II. tury nie będzie

piątek, 19 październik 2018 10:22

Książ Mały: Ślubowanie w święto Patrona

Napisała

Nosząca imię Jana Pawła II Szkoła Podstawowa w Książu Małym obchodziła 17.10. br. święto swojego Patrona połączone ze ślubowaniem pierwszoklasistów. Z tej okazji przeprowadzono konkurs literacki oraz konkurs plastyczny. Na rysunku zamieszczonym obok widać jak uczniowie rozumieją prawdziwy patriotyzm. Mianowicie, że każdy bez wyjątku Polak, nawet gdy sięgnął najwyższych stanowisk jak Karol Wojtyła, nigdy nie zapomina o swojej Ojczyźnie bo to ona go zrodziła i ukształtowała.

czwartek, 18 październik 2018 21:52

Nowe boisko sportowe w Kacicach

Napisała

Mieszkańcy Kacic mają do swojej dyspozycji nowoczesne boisko sportowe, które powstało przy kompleksie szkolnym.

czwartek, 18 październik 2018 21:41

Słomniki. Burmistrz Mecenasem Futbolu Małopolskiego

Napisała

Burmistrz Paweł Knafel decyzją Małopolskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał tytuł Mecenasa Futbolu Małopolskiego za pełne pasji zaangażowanie na rzecz rozwoju tej dyscypliny sportu w naszej gminie.

czwartek, 18 październik 2018 21:36

Książ Wielki: Nowy pomnik i plac

Napisała

Radni z komisji bezpieczeństwa jednogłośnie zaakceptowali wniosek wójta Marka Szopy by na nowym parkingu zlokalizować w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości nowy pomnik - wdzięczności dla Józefa Piłsudskiego. Natomiast ten stary, poświęcony ofiarom II wojny światowej i usytuowany w roku 1964 na Rynku w niebezpiecznej odległości od trasy E7, pozostawić na miejscu gdyż tego domagają się kombatanci.

czwartek, 18 październik 2018 21:33

Niezwykła lekcja historii w Czaplach Małych

Napisała

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości /14.10. br./ odbyła się niezwykła „Lekcja historii w Czaplach Małych”.

Głównym wydarzeniem było uhonorowanie byłego mieszkańca Czapel Małych, obecnie mieszkającego w Kanadzie, kombatanta, mechanika Dywizjonu 303, porucznika Józefa Palimąki. W imieniu Wójta Gminy Lesława Blachy, Sekretarz Gminy Maryla Stasiek-Mentel wraz z Przewodniczącym Rady Stanisławem Makolą wręczyli porucznikowi Józefowi Palimące akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Gołcza oraz pamiątkową statuetkę, a dyrektor BiOAK Bożena Hess i sołtys Czapel Małych Iwona Durbas list gratulacyjny i okolicznościowy grawer.

środa, 17 październik 2018 15:35

W Miechowie świętowali seniorzy

Napisała

W miniony weekend w gminie Miechów swoje święto obchodzili seniorzy.

środa, 17 październik 2018 15:32

Miechów. Burmistrz podziękował i nagrodził

Napisała

16 października br. w Urzędzie Gminy i Miasta odbyło się coroczne spotkanie burmistrza Miechowa z nauczycielami i pracownikami oświaty z terenu gminy Miechów, podczas którego burmistrz podziękował pedagogom za poświęcenie z jakim wykonują swoją pracę, życząc dalszych sukcesów zawodowych oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Podczas spotkania burmistrz Dariusz Marczewski wręczył nagrody nauczycielom, którzy w sposób szczególny wyróżniają się pracą dydaktyczną.

Strona 1 z 45

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA