poniedziałek, 19 listopad 2018 15:49

VI Miechowskie Forum Przedsiębiorców za nami

Napisała

16 listopada br. w Urzędzie Gminy i Miasta odbyło się VI Miechowskie Forum Przedsiębiorców, które po raz kolejny było okazją do nawiązania kontaktów oraz budowy relacji między osobami tworzącymi środowisko biznesowe na terenie Gminy Miechów.

Wydarzenie zorganizowane zostało pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Miechów we współpracy z miechowskim stowarzyszeniem „Budujmy Radość”, które na organizację Form pozyskało fundusze z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”.
Licznie przybyłych przedsiębiorców i prelegentów powitał Burmistrz Dariusz Marczewski oraz przedstawicielki stowarzyszenia: Aleksandra Żak i Dorota Sokołowska.

Pierwszym punktem spotkania było wystąpienie naczelnik Urzędu Skarbowego w Miechowie – Pani Marioli Farmas, która zaprezentowała temat „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy wielkie zmiany”. 
Informacje dotyczące zasad ubiegania się o fundusze europejskie dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 omówił dr Rafał Solecki – dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości. Dyrektor Solecki zaprezentował także firmy z terenu gminy Miechów, które podpisały już umowę o finansowanie projektów inwestycyjno – badawczych.
W motywującym wystąpieniu, aspekty rozwoju swojej firmy „JD Engineering”, przedstawił absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie Pan Łuksz Jarno.
W kolejnym punkcie spotkania, prelegenci z Krakowskiego Parku Technologicznego: Pani Justyna Czyszek  i Pan Jacek Bielawski, przekazali przedsiębiorcom informacje dotyczące możliwości uzyskania ulgi podatkowej.
Ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą współczesnej reklamy, przygotował dla uczestników Forum Pan Włodzimierz Barczyński – reprezentujący studio reklamy S.C. z Miechowa.

Na Forum Przedsiębiorców ofertę gastronomiczną swojej firmy (burgerowni zKURczyBYK) zaprezentowała Pani Monika Cisowska – laureatka projektu „ABC Przedsiębiorczości”- która nagrodzona została za najlepszy Biznes Plan.
Podczas wydarzenia, ofertę branży reklamowej przedstawiły firmy: "MY4", "Beem" i "Studio Reklamy Spółka Cywilna".

Info/Foto: UM w Miechowie

 

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.