poniedziałek, 17 grudzień 2018 14:55

Mikołajkowy Gołcza CUP 2018

Napisała

W dniach 8-9 grudnia br. Akademia Piłkarska Gołcza zorganizowała pikniki sportowe w ramach Turniejów Halowej Piłki Nożnej dla drużyn Skrzatów i Żaków pod nazwą Mikołajkowy GOŁCZA CUP 2018. W turniejach wzięło udział łącznie 156. dzieci. Celem organizowanych imprez było propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, integracja środowiska, eliminowanie różnic i barier społecznych, gra w duchu fair-play, kształtowanie postaw prozdrowotnych, promocja piłki nożnej.

Imprezy sportowe odbyły się w hali widowiskowo-sportowej w Gołczy. Rozgrywane turnieje swoim zasięgiem objęły drużyny z kilku powiatów województwa małopolskiego i świętokrzyskiego (miechowski, krakowski, olkuski, kazimierski). Mecze w obu kategoriach wiekowych rozegrano w systemie gry każdy z każdym. Na uczestników czekały paczki mikołajkowe, ciepły posiłek i nagrody rzeczowe w postaci medali oraz pamiątkowych pucharów, które dzieciom wręczyli Wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha oraz Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Makola. Organizacja turniejów pozwoliła na realizację założonych celów, wywołując przy tym mnóstwo pozytywnych emocji i wrażeń, przy zaangażowaniu wielu rodziców do wspólnej zabawy i współpracy.

Info/Foto: UG Gołcza

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.