środa, 09 styczeń 2019 14:21

Policyjne kontrole autokarów podczas ferii zimowych

Napisała

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, małopolska policja przypomina jak należy dokonać zgłoszenia dotyczącego prośby o policyjną kontrolę autokaru przed wyjazdem.

W największych miastach Małopolski wyznaczone są stałe punkty sprawdzania autobusów. Pozwoli to bez zbędnej zwłoki skontrolować autokary wyjeżdżające o podobnej porze w podróż. W miarę możliwości prośby o kontrolę autokarów powinny być zgłaszane z odpowiednim wyprzedzeniem. W Miechowie na 2-3 dni naprzód (do KPP Miechów na nr. tel.: 41/ 382 22 00) ponieważ Miechów nie posiada stałego punktu przyjmowania zgłoszeń.

W sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu podróżnych policjanci będą natychmiast podejmować interwencje poza wyznaczonymi punktami kontroli – w miejscu zaistniałego niebezpieczeństwa.

Policyjna kontrola autokarów polega na:
- sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego,
- sprawdzeniu wymaganych w czasie jazdy dokumentów,
- skontrolowaniu stanu technicznego i obowiązkowego wyposażenia pojazdu, prawidłowego oznakowania oraz jego oświetlenia, zwrócenia uwagi na stan ogumienia, układ kierowniczy oraz hamulcowy,
- sprawdzeniu przestrzegania czasu pracy i obowiązujących przerw w prowadzeniu pojazdu.

/źródło: KWP Kraków/

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.