czwartek, 10 styczeń 2019 14:06

Wolbrom: niepełnosprawny mężczyzna prowadził samochód za pomocą… kija

Napisała

Pod koniec ubiegłego roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu przeprowadzili niecodzienną interwencję. Do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę, który był niepełnosprawny. Mężczyzna prowadził samochód obsługując gaz i hamulec… kijem.

28 grudnia około godz. 23.10 w Wolbromiu na ulicy Pod Lasem policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW. Jakież było ich zdziwienie, kiedy zobaczyli, w jaki sposób kierowca prowadził auto.

Mężczyzna miał niedowład nóg, a jego samochód nie był przystosowany do używania przez osoby niepełnosprawne. Tak więc za pomocą kija - który trzymał w ręku - operował pedałem sprzęgła, gazu i hamulca – co oczywiście nie zapewniało odpowiedniej precyzji obsługiwania tych urządzeń jakże istotnych dla bezpiecznego prowadzenia pojazdu.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach, to okazało się, że jest poszukiwany. Mało tego, 41-latek nie posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym, albowiem dokument ten został zatrzymany przez policjantów za… liczne uprzednie przestępstwa i wykroczenia, których dopuścił się ten 41-latek w ruchu drogowym.

Kierujący swoim zachowaniem mógł narazić na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i pasażera, z którym podróżował, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

 

 

Źródło: KWP Kraków

 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.