piątek, 22 marzec 2019 16:04

W Pojałowicach rośnie nowy budynek szkolny

Napisała

Trwają prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Pojałowicach o nowe pomieszczenia dydaktyczne i sportowo-rekreacyjne wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

Inwestycja realizowana jest w ramach dofinansowania pozyskanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość robót budowlanych 5 648 000 zł.

W ramach zaplanowanego zakresu wykonano fundamenty żelbetowe oraz część ścian fundamentowych z bloczków betonowych, całość zaizolowano izolacją przeciwwilgociową oraz w części izolacją termiczną. Powstało zbrojenie pod ściany fundamentowe klatki schodowej i część zbrojenia wieńca wzmacniającego ściany konstrukcyjne budynku hali. Obecnie rozpoczęto murowanie ścian zewnętrznych parteru i zbrojenie słupów konstrukcyjnych.

W dalszym etapie realizowane będą prace dotyczące sieci kanalizacji zewnętrznej (kanalizacja deszczowa, sanitarna, wodociągowa). W późniejszych etapach robót wykonywane będą ściany konstrukcyjne i działowe, zadaszanie, stolarka okienna i drzwiowa oraz instalacje wewnętrzne.

W efekcie prowadzonych działań powstanie nowy budynek na rzucie litery „L”- parterowy z poddaszem nieużytkowym. Budynek hali połączony będzie z istniejącym budynkiem szkoły podstawowej łącznikiem. W poziomie parteru znajdzie się sala gimnastyczna o pow. 509,78 m2, 3 sale lekcyjne, pokój nauczycielski, toalety. Obiekt dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz osób niewidomych i słabowidzących.

Wykonawcą jest firma KARTEL SA ul Przemysłowa 8, Jędrzejów. Nadzór Inwestorki objęła firma: Kompleksowe usługi inwestycyjne PROGRES. Termin realizacji 30.06.2020r.


Info: UM Miechów

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.