środa, 03 kwiecień 2019 16:28

Ostatnie pożegnanie tragicznie zmarłego policjanta

Napisane przez Krzysztof Capiga

Rodzina, przyjaciele, licznie zebrani koleżanki i koledzy policjanci oraz delegacje samorządowe, z honorami, we wtorek 2 kwietnia 2019 r., pożegnali tragicznie zmarłego 29-letniego starszego sierżanta Komendy Powiatowej Policji w Miechowie – Bartosza Mrozowskiego.

Mszę św. pogrzebową w kościele św. Mikołaja w Słaboszowie odprawił ks. proboszcz Antoni Seweryn. Po niej żałobnicy odprowadzili trumnę z ciałem śp. Bartosza Mrozowskiego na cmentarz. Uroczystości pogrzebowe uświetniła kompania honorowa Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, towarzysząc zmarłemu w ostatniej drodze i wystrzeliwując salwę honorową w trakcie składania trumny do grobu. W tym czasie w tle rozległy się dźwięki policyjnych syren.

Starszy sierżant Bartosz Mrozowski miał 29 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 2013 roku w VII Komisariacie Policji w Krakowie, najpierw w prewencji, potem w pionie dochodzeniowo-śledczym. W Komendzie Powiatowej Policji w Miechowie służył od 2018 roku, w Referacie Dochodzeniowo-Śledczym. Przez ten czas, jak wspominają współpracownicy, dał się poznać jako sumienny policjant i dobry kolega.
Zginął 28 marca 2019 roku w wypadku drogowym w powiecie kazimierskim, pozostawiając żonę i dwuletnią córeczkę.